Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.10.2013 20:00

Petr Váša na třetím ročníku Transpoesie v Bruselu

Dne 17. října proběhne v Bruselu druhá doprovodná literární akce projektu Transpoesie, poezie pro cestující. Do maďarského kulturního institutu Balassi zavítají čtyři evropští básníci, mezi nimi i český „fyzický básník“ Petr Váša. Letošní třetí ročník Transpoesie odstartoval již tradičně 26. září na Evropský den jazyků. Po dobu jednoho měsíce jsou básně k vidění v bruselské galerii Anspach, ve vagonech metra a nově i v tramvajích a autobusech. Letos se do projektu zapojilo již 25 států, básně budou vystaveny ve 23 jazycích a přeloženy do francouzštiny a vlámštiny.

Petr Váša je český básník, hudebník, textař, skladatel, výtvarník, experimentální herec, performer a vysokoškolský pedagog, jenž je také označován souslovím fyzický básník. Vystudoval dějiny umění na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity. Je znám jakožto velký improvizátor a neustálý hledač neotřelých uměleckých postupů a patří mezi nejoriginálnější české umělce současnosti. Pedagogicky působil na Fakultě výtvarného umění VUT v Brně a Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Další básníci, kteří dne 17. října v Bruselu vystoupí, jsou: Yasmin Hafedh (Rakousko), Szczepan Kopyt (Polsko) a Martón Simon (Maďarsko).

TRANSPOESIE je pořádána organizací EUNIC, která sjednocuje evropské kulturní instituty, ve spolupráci se STIB / MIVB (dopravní podnik v Bruselu), Loterie Nationale, Libris Agora, městem Brusel a literárním domem Passa Porta.

Více informací o projektu TRANSPOESIE: www.transpoesie.eu, www.eunic-brussels.eu a na Facebook stránce.
Kdy: 17. října od 20:00 hodin
Kde: Institut Balassi, rue Treurenberg 10, 1000 Brusel,  http://brusszel.balassiintezet.hu/index.php/en/

Básně budou přednášeny v původním znění, budou zajištěny anglické titulky

Vstup volný

 

    

 

Místo konání:

Institut Balassi, Avenue du Vert Chasseur, 44 – 1180 Bruxelles

Datum:

17.10.2013 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala