Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.9.2013 - 1.11.2013

Transpoesie 2013

České centrum v Bruselu se letos opět podílí na projektu organizovaným EUNIC s názvem TRANSPOESIE (obdoba pražské Poezie v metru). Třetí edice této literární události bude opět zahájena dne 26. září na Evropský den jazyků. Letos se do projektu zapojilo již 25 básníků, jejichž básně budou po dobu jednoho měsíce vystaveny v bruselských vlacích metra a nově i v tramvajích a autobusech. Cestující si tak budou moci přečíst básně ve 23 evropských jazycích, včetně jejich překladu do francouzštiny a vlámštiny. Oficiální zahájení proběhne v galerii Anspach v centru města od 17:00 hodin, kde budou vystaveny panely se všemi básněmi, a ve 20:00 hodin bude následovat setkání s 8 participujícími básníky v literárním domě Passa Porta.

Galerie Anspach, Boulevard Anspach, 1000, Brusel

Básníci, kteří se zúčastní slavnostního zahájení v Passa Portě: Francis Combe (FR), Carl Johan Jensen (FO), Frank Keizer (NL), Asko Künnap (EE), Boiko Lambovski (BG), Ursula Andkjær Olsen (DK), Katja Perat (SI) et Agnė Žagrakalytė (LT). Večer bude moderovat Peter Vermeersch.

Rezervace na: info@transpoesie.eu, vstupné 7/5 €.

Passa Porta, rue Antoine Dansaert 46, 1000 Brusel, http://www.passaporta.be/index.php?q=passaporta/fr/accueil

Druhým oficiálním setkáním s básníky participujícími na projektu bude večer ve znamení slamu a improvizace, který proběhne dne 17. října od 20:00 hodin v maďarském kulturním institutu Balassi. Zúčastní se básníci z České republiky (Petr Váša), Rakouska, Maďarska a Polska.

Institut Balassi, rue Treurenberg 10, 1000 Brusel, http://brusszel.balassiintezet.hu/index.php/en/

Poslední  akcí v rámci projektu TRANSPOESIE bude setkání s francouzským básníkem Francisem Combesem, které proběhne v rámci Midi de la Poésie. Akce se bude konat dne 12. listopadu od 12:40 hodin v Musées royaux des Beaux – Arts de Belgique. Francis Combes se též účastní zahajovacího večera TRANSPOESIE 2013.

Musées royaux des Beaux – Arts de Belgique, malé auditorium, rue de la Régence 3, 1000, Brusel

TRANSPOESIE je pořádána organizací EUNIC, která sjednocuje evropské kulturní instituty, ve spolupráci se STIB / MIVB (dopravní podnik v Bruselu), Lotterie Nationale, Libris Agora, městem Brusel a literárním domem Passa Porta.

Více informací o projektu TRANSPOESIE: www.transpoesie.eu, www.eunic-brussels.eu a na naší Facebook stránce.

 

 

Místo konání:

Datum:

Od: 26.9.2013
Do: 1.11.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala