Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.10.2012 - 21.10.2012

Trio Martinů - Turné po Holandsku

Trio Martinů, které tvoří čeští hudebníci Petr Jiříkovský (klavír), Pavel Šafařík (housle) a Jaroslav Matějka (violoncello) se v době od 11. do 24. října vydává na turné po Lucembursku a Holandsku.

 

Dne 13. října vystoupí Trio Martinů ve 20.15 na zámku Groeneveld ve městě Baarn.

Dne 21. října pak v 11.30 v kulturním centru De Man ve městě Oostvoorne.

Na koncertech zazní skladby od Josepha Haydna, Bohuslava Martinů a Petra Iljiče Čajkovského.

 

Trio Martinů vzniklo na pražské konzervatoři v roce 1990, tehdy s názvem Academia trio. Soubor měl možnost v rámci svých studií, stáží nebo mistrovských kurzů pracovat pod vedením vynikajících osobností z celého světa (Antonín Kohout, Michael Schnitzler, Sandor Devich, Menahem Pressler).
           Trio Martinů koncertuje v prestižních evropských sálech (pražské Rudolfinum, Vredenburg v Utrechtu, Doelen v Rotterdamu...) a také v Japonsku (Musashino v Tokyu). Soubor se představil na mnoha festivalech (Pražské jaro, Schleswig-Holstein, Mitte Europa...). V říjnu 2002 vystoupilo Trio Martinů v pařížském Theatre du Chatelet na galakoncertě Magdaleny Kožené a jejích hostů. V květnu 2005 reprezentoval soubor Českou republiku na světové výstavě EXPO v Japonsku. Při mnohých provedení Beethovenova Trojkoncertu spolupracuje Trio Martinů se špičkovými orchestry (Česká filharmonie, FOK, PKO) a dirigenty (Libor Pešek, J.C.Casadesus).
           Trio Martinů nahrálo mnoho skladeb pro Český rozhlas a má na svém kontě několik CD. V roce 1995 získal soubor cenu Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii.

Místo konání:
Kasteel Groeneveld, Groeneveld 2, 3744ML Baarn; Cultureel Centrum De Man, Burg. Letteweg 30, 3233 AG Oostvoorne
Datum:

Od: 13.10.2012
Do: 21.10.2012

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala