Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.10.2012 - 30.11.2012

Česká fotografie na TIFF ve Vratislavi

Na letošním ročníku TIFF (Trochę Inny Festiwal Fotografii) ve Vratislavi se představí čeští fotografové z Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, mimo jiné Dita Pepe a Andrew Jan Hauner.

Letošní TIFF se nese v duchu tvůrčí atmosféry, která spolu s festivalem prostupuje podzimní Vratislaví. Spolu s umělci a teoretiky fotografie z Čech, Francie, Španělska, Nizozemí, Německa, USA i Polska se návštěvníci akce mohou zamýšlet nad vztahem tvůrce a příjemce uměleckého díla, nad možností vytváření a kontroly kreativních procesů. Ústředním tématem festivalu je „proces  w konstrukcji”.

Vedle výstavy fotografií Dity Pepe budou na festivalu k vidění práce i dalších umělců spojených s opavskou univerzitou, např.: Maciej Bujko, Marcin Jedrysiak, Anna Grzelewska, Kamila Kobierzyńska, Renata Kohlerová, Daniela Laurinca, Bartolomiej Lurko, Pavla Ortová, Bára Prášilová, Tereza Vlčková, Ondřej Žižka.

Dita Pepe se narodila v roce 1973 v Ostravě. V roce 1992 odjela na 5 let do Německa, kde se začala věnovat fotografii jako způsobu sebevyjádření. Fotografii studovala na univerzitě Carla von Ossietzkiho v Oldenburgu, později také na Slezské univerzitě v Opavě. Je autorkou cyklu inscenované portrétní fotografie Autoportréty, za který získala cenu Kodak Nachwunds Förder. Od roku 2002 žije a pracuje v Ostravě. Vystavovala mimo jiné v Altonaer Museum v Hamburgu, v Galerii Velryba v Praze, na trzích Photokina v Kodak Visual Gallery v Kolonii.

Andrew Jan Hauner se narodil v roce 1987 v New Yorku. Studuje Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě a Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Účastnil se výstav jako: Já, ty, my v Galerii FF v rámci Fotofestivalu, Blatenský fotofestival, Prague Photo. Přispívá do časopisu Ateliér. Žije a pracuje v Praze.

Předprodej vstupenek a více informací o festivalu najdete na straně: www.tiff.wroc.pl

 

Místo konání:
Browar mieszczański, Wrocław
Datum:

Od: 26.10.2012
Do: 30.11.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala