Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.4.2019 19:00

Tschechien erlesen: Jaroslav Rudiš a Martin Becker

Dva česko-němečtí pozorovatelé duší vypráví o setkáních a citlivosti na obou stranách naší hranice. Oba spisovatelé a přátelé Jaroslav Rudiš a Martin Becker nemají jen podobné naladění a vyhraněný smysl pro humor, podobnosti zachází tak daleko, že oba pracují i ve stejném tvůrčím rytmu. Stejně jako před třemi lety, vydává i teď jejich knihy stejné nakladatelství. A také se tedy společně představí na autorském čtení v Českém centru, budou se vzájemně ptát a odpovídat si na své dotazy.

Ve svém románu „Winterbergs letzte Reise“ („Winterbergova poslední cesta“), který napsal Jaroslav Rudiš tentokrát v němčině, vypráví autor o pečovateli Janu Krausovi, který doprovází svého pacienta Winterberga na poslední cestě a pomáhá mu při hledaní jeho ztracené lásky. To je oba zavede na cestu napříč dějinami střední Evropy. Z Berlína do Sarajeva přes Liberec, Prahu, Vídeň a Budapešť. Každý z mužů střeží své dobře ukryté tajemství.

Sbírka esejí a povídek Martina Beckera „Warten auf Kafka. Eine literarische Seelenkunde Tschechiens“ shromažďuje příběhy o přicházení a odchodech. O zůstávání, i když už to nejde snést. O odcházení, i když bychom chtěli zůstat. O neuvěřitelných setkáních a humoru, o zázracích a melancholii. Jeho kniha zve k zažití Česka z jiného úhlu pohledu a ztracení se ve svéhlavé literatuře naší země.

 

Vstup zdarma

Jaroslav Rudiš © Peter von Felbert
Martin Becker © Ekko von Schwichow

 

 


 

V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

1.4.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala