Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.3.2019 19:00

Tschechien erlesen: Jiří Hájíček– Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku

Čtení a rozhovor s autorem v českém a německém jazyce

Jiří Hájíček je realisticky vyprávějícím autorem prózy, který je literárně velmi úzce spjat se svým domácím regionem v jižních Čechách. Tento region je kulisa jeho prózy a jeho múza, jejíž jedinečná atmosféra se prolíná romány a povídkami. Tři z povídek zahrnuje do němčiny Juliou Miesenböck přeložený výběr: Příběh milovnice koňakových špiček, Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku a Anděl na půdě. Jsou vybrány ze sbírky povídek „Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku“.

Sbírka se objeví v rámci řady Tschechische Auslese, společném edičním projektu českého nakladatelství Větrné mlýny a rakouského nakladatelství Wieser Verlag  pro představení České republiky na Lipském knižním veletrhu v březnu 2019. Společná akce nakladatelství Větrné mlýny a Českého centra Berlín je podpořena Česko-německým fondem budoucnosti.

 

Vstup zdarma


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

25.3.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala