Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.1.2020 19:00

Tschechien erlesen: Marek Toman

Český autor Marek Toman představí během svého čtení a následného rozhovoru román o vraždě na Židovském městě pražském, který vyšel v německém překladu od Raiji Hauck z Wieser Verlag.

Nejmodernější metody archeologického výzkumu, vztah otce a syna, několik set let stará legenda, virtuální realita, hledání pravdy v dějinách i ve vlastním životě, stav současné české společnosti, židovství, křesťanství, politika, nenávist a láska… báseň a pravda… A také Praha, magické město jako stvořené k tomu, aby se stalo jevištěm pro tajuplný příběh… To vše se prolíná a vytváří jedinečnou atmosféru strhujícího románu Marka Tomana Veliká novina o hrozném mordu Šimona Abelese.

Marek Toman (*1967) je známý český autor, kterému se daří psát úspěšně jak pro dospělé, tak i pro děti a mládež. Vedle tohoto jediného do němčiny přeloženého románu se dostalo také jiné Tomanově knize pro dospělé velké pozornosti, románu Chvála oportunismu, ve kterém použil pro účely příběhu své pracoviště v Černínském paláci, sídle Ministerstva zahraničních věcí.

Knihy budou k zakoupení na místě od nakladatelství Bücher am Nonnendamm. Akce proběhne za spolupráce s Euroregionem Elbe/Labe a přátelskou podporou skrze České literární centrum, Praha. V rámci této kooperace bude mít Marek Toman čtení 21.1. v 19:00 také v Drážďanech v knihovně Südvorstadt, Müncher Platz 2.

Vstup zdarma

 

Foto Marek Toman © David Konečný

 

 


 

V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

22.1.2020 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala