Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.9.2017 0:00 - 30.9.2017 0:00

Tubbies: UMPRUM na Design September v Bruselu

Zastoupení Prahy v Bruselu se v letošním roce opět zúčastní festivalu Design September, největší přehlídky současného designu v Belgii. V prostorách Pražského domu bude představen návrh kolekce nábytku „Tubbies“, který připravili vybraní studenti Ateliéru produktového designu z pražské UMPRUM. Jejich výstava ukáže nové možnosti a pohledy na práci s ohýbanými trubkami v interiérovém designu.

Letošním tématem festivalu je design v souvislosti se vznikem startupu, tedy nové značky, a k tomu se váže i projekt studentů UMPRUM.

Kolekce pro výstavu Tubbies vznikala ve spolupráci se společností Tvarmetal v průběhu letního semestru 2016/2017. Společnost vyrábí ohýbané trubky pro automobilový průmysl a nový sub-brand posouvá produkci zcela novým směrem. „Zadáním bylo vytvořit nosnou filozofii pro vznik nové značky a těžištěm výroby potom měly být bytové doplňky a nábytek“, přibližuje projekt jeden z vedoucích ateliéru prof. Michal Froněk. 

Na bruselské přehlídce budou představeny práce pěti vybraných studentů. Aleš Kachlík se prezentuje židlí BOHÉM, která vychází ze staré školní klasiky, ale je určena především pro posezení v restauracích a domácnostech. Čistou linií a velkým důrazem na funkčnost se vyznačuje štendr na oblečení HANK Ludmily Esterkové. Kromě nábytku se studenti zabývali i interiérovými doplňky. Terézia Rapčanová, autorka zrcadel ROUND, pracuje s masívním vzhledem železa a křehkostí skla. Lustr ABONEU Tomáše Rachunka balancuje na hraně s minimalismem a industriální estetikou, které vytváří silné napětí mezi sklem a kovem. Terezie Lexová využívá ve svých světlech PERFORA, jak napovídá sám název, perforaci ohýbaného plechu.


Vystavující: Ludmila Esterková, Aleš Kachlík, Terezie Lexová, Tomáš Rachunek, Terézia Rapčanová

Výstava je realizována za podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Pražského domu v Bruselu a ve spolupráci s firmou Tvarmetal.

 

Kdy: 7. 9. (vernisáž 18:30) – 30. 9. 2017

Kde: Pražský dům, Avenue Palmerston 16, Brusel

 

 Pro více informací navštivte oficiální web UMPRUM.

 Facebook event: https://www.facebook.com/events/1596989696998612/


 

Místo konání:

Datum:

Od: 7.9.2017 0:00
Do: 30.9.2017 0:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala