Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.10.2015 - 27.10.2015

Týden Václava Havla

ČC Tel Aviv ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Izraeli, Jeruzalémskou radnicí, Telavivskou univerzitou, Izraelsko-českou obchodní komorou a Česko-izraelskou obchodní komorou organizuje sérii připomínkových akcí u příležitosti 25. výročí obnovení česko-izraelských diplomatických vztahů a první návštěvy prezidenta Václava Havla v Izraeli. Všechny akce se budou konat za účasti ministra kultury Daniela Hermana, ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové, ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové a velvyslance České republiky v Izraeli Iva Schwarze.

 

Týden Václava Havla oslavíme napříč Izraelem a bude zahájen v neděli 25. října v Jeruzalémě divadelním představením Antiwords v podání souboru Spitfire Company.

Den poté, 26. října, bude po Václavu Havlovi slavnostně pojmenován park v Jeruzalémě (nedaleko od Masarykovy ulice) a v chodbě slávy legendárního hotelu Krále Davida bude umístěna dlaždice s Havlovým ikonickým autogramem. Oslavy budou pokračovat v Tel Avivu, kde Michael Žantovský - bývalý velvyslanec v Izraeli, současný ředitel Knihovny Václava Havla a Havlův přítel a spolupracovník - představí svoji novou knihu Havel. Následovat bude komorní koncert kvartetu České filharmonie.

Lavička Václava Havla, pamětní místo věnované Václavu Havlovi, které vytvořil architekt a designér Bořek Šípek, bude odhalena na Telavivské univerzitě v přítomnosti umělce i řady významných hodnostářů 27. října. Záměrem tohoto projektu, koordinovaného a zaštiťovaného Knihovnou Václava Havla, je vytvoření sítě míst ve veřejném prostoru, jež mohou přispět k setkávání a vedení skutečného dialogu – míst, kde bude možné diskutovat a přemýšlet v duchu ideálů a životních postojů Václava Havla.

 

Fotografie z akcí v naší fotogalerii: Havlova zahrada, Dlaždice s Havlovým autogramem, Lavička Václava Havla

 

 

Místo konání:

Tel Aviv, Jerusalem

Datum:

Od: 25.10.2015
Do: 27.10.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala