Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.3.2013

Jak se Radovan naučil hvízdat Zdeňka Svěráka vyhází v Polsku

Sbírka povídek Jak se Radovan naučil hvízdat Zdeňka Svěráka vychází v Polsku v dětském nakladatelství Dwie Siostry s krasnymi ilustracemi Ewy Stiasny. Knihu přeložila Dorota Dobrew.

Veselé příběhy zahradnického synka Radovana od Zdeňka Svěráka známé z televizních večerníčků. Radovan má stále dobrou náladu a ze všeho má radost. Prožívá spoustu dobrodružství i tam, kde by se jiné děti bály. Přečtěte si, jak se Radovan naučil hvízdat, jak se hadici narodily děti anebo jak objevoval tajemství v mlze. Kniha s ilustracemi Zdeňka Smetany potěší všechny malé čtenáře.

Zdeněk Svěrák je známý český humorista, dramatik, scenárista, textař a herec. Úzce spolupracoval s Ladislavem Smoljakem (v divadle Járy Cimrmana, v 70. – 80. letech i jako filmový scenárista), se svým synem Janem (ve filmu od 90. let) a s hudebním skladatelem Jaroslavem Uhlířem (na písních pro děti a hudbě ke svým filmům). Je držitelem dvou cen Český lev za scénář k filmům Kolja a Vratné lahve. Jeho filmu Kolja (scénář a herec) byla dne 24. března 1997 udělena cena americké filmové akademie Oscar za nejlepší zahraniční film roku 1996. Píše také pro dospělé – jeho Povídky budou vydány nakladatelstvím Czeskie Klimaty. 

Ewa Stiasny (nar. 1967) – absolvovala varšavskou Akademii výtvarných umění. Navrhuje a ilustruje knihy. Autorka ilustrací mezi jiné do povídek  Toona Tellegena, Mikołaje Łozińského a vydáné nakladatelstvím Dwie Siostry knihy „Tydzień Konstancji” spisovatelky Olgy Masiuk.

 

Nakladatelství:                                       Patronát:

 

 

 

Místo konání:

Datum:

10.3.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala