Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.3.2018 - 15.4.2018

12 světů - Groningen

Česká ilustrace knížek pro děti má dlouhou a bohatou tradici. V rámci oslav stého výročí založení republiky pořádá České centrum Rotterdam výstavu českých ilustrací pro děti – přesněji řečeno pro milovníky tohoto žánru bez věkového omezení.

Dvanáct úspěšných českých výtvarníků a ilustrátorů představí to nejlepší ze své knižní tvorby pro děti. Nejde přitom jen o kombinaci slova a obrazu, ale i o práci s jinými médii: s filmem, performancí, hudbou, divadlem a fotografií.

25. března odpoledne se děti mohou seznámit s českými hrdiny obrázkových knížek, jako je Jezevec Chrujda nebo Vombat Jirka, a vyzkoušet si ilustrování na vlastní kůži. Čekají tu na ně individuální i skupinové aktivity. Mohou si poslechnout předčítání českých pohádek a příběhů, přeložených pro tuto příležitost, ilustrovat, vybarvovat omalovánky a naučit se kreslit krátké komiksy.

Přijďte se podívat! Čím víc světů znáš, tím víc jsi člověkem.

Vystavující ilustrátoři: David Böhm, Pavel Čech, Dan Černý, Lucie Dvořáková, Renáta Fučíková, Vendula Chalánková, Lucie Lomová, Galina Miklínová, Petr Nikl, Jaromír Plachý a Vhrsti.   

 

 

Místo konání:
Oude Boteringestraat 18, 9712 GH Groningen
Datum:

Od: 12.3.2018
Do: 15.4.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala