Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.4.2014 19:30

Představení Šest tanečních hodin v šesti týdnech Divadla Ungelt v Bruselu

Pražské Divadlo Ungelt zavítá do městského divadla Marni v Bruselu s představením Šest tanečních hodin v šesti týdnech. Představení bude uvedeno ve spolupráci Czech Fun Clubu, Zastoupením Prahy v Bruselu a Českého centra v Bruselu v pátek dne 11. dubna 2014 v 19:30 hodin.

Divadlo Ungelt je komorní scénou pro necelou stovku diváků. Zaměřuje se na hry pro dvě až čtyři postavy, nabízející výjimečné příležitosti výjimečným hercům. Což dokazují i čtyři ceny Thálie – nejprestižnějšího českého divadelního ocenění, které získali herci a herečky divadelního souboru. Za léta své existence si divadlo vydobylo nezaměnitelné místo na mapě divadelní Prahy.

Hru Šest tanečních hodin v šesti týdnech amerického autora divadelních her Richarda Alfieriho si zamilovalo publikum již od premiéry na Broadwayi a představení se brzy stalo světově proslulým divadelním hitem. Českého zpracování se ujal režisér Zdeněk Dušek. V hlavních rolích se představí Chantal Poullain a Pavel Kříž. Inscenace vypráví příběh Madame Lily Harrison, která si najme Michaela Minettiho, aby ji naučil swing, tango, valčík, foxtrot, ča-ču a moderní tanec. Choreografii pohybově náročné inscenace vytvořila Alice Stodůlková.

Český divadelní publicista Milan Hein o představení napsal: „Alfieriho hra Šest tanečních hodin v šesti týdnech, strhující herecký duet o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději, je celosvětově proslulý divadelní skvost. V Divadle Ungelt si v něm zahrají a zatančí dvě nezaměnitelné umělecké a lidské individuality Chantal Poullain a Pavel Kříž v režii Zdeňka Duška“.

Kde: Theatre Marni, Rue de Vergnies 25, 1050 Brusel

Kdy: pátek 11. dubna v 19:30 hodin

Rezervace: mikovi@email.cz nebo tradiczech@europe.com. Informace o platbě budou zaslány e-mailem.

Cena: 22 € při platbě předem, 25 € na místě

 

    

 

 

Místo konání:

Theatre Marni, Ixelles

Datum:

11.4.2014 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala