Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.11.2012 19:00

Andrea Miltnerová: Fractured

Proměna těla v jinou bytost a nutnost podřídit se jiným pohybům - taková proměna je tématem taneční performance „Fractured“ Andrey Miltnerové. S nejvyšší precizností ukazují kůže, svaly a nervová zakončení, především zad a rukou, obrazy těla v extrémně vysokém rozlišení, jakoby jste sledovali metamorfózu v reálném čase. Představení je k vidění na 19. ročníku Mezinárodního divadelního festivalu Unidram Potsdam.

Andrea Miltnerová získala své taneční vzdělání v Londýně, kde také dlouhou dobu žila. Byla členkou Baletu pražského Národního divadla, se kterým hostovala na mnoha mezinárodních jevištích. Tanec v jejím pojetí zahrnuje nejrůznější taneční formy. Z jejího velkého zaujetí pro barokní hudbu se vyvinulo množství spoluprací, mezi jinými s pražským Collegium Marianum, Městským divadlem v Karlových Varech a Zámeckým divadlem v Českém Krumlově. Výsledkem těchto spoluprací byly choreografie, které Miltnerová buďto sama vytvořila, nebo které ztvárnila na scéně také jako tanečnice. Kromě toho se Andrea Miltnerová již dlouhou dobu věnuje současnému tanci. Jako tanečnice a choreografka spolupracuje s nejrůznějšími divadelními domy po Evropě.

Fractured
Tanec

Mé tělo, proč jsi mě opustilo? Je to jen okamžik, kdy si tělo uvědomí, že se stalo jinou bytostí a musí být poslušné zcela jiným pohybovým vzorcům. „Co se se mnou stalo?“ – tato otázka Řehoře Samsy z Kafkovy „Proměny“ se stává expresivně-minimalistickým aktem emancipace. S nejvyšší precizností ukazují kůže, svaly a nervová zakončení / především zad a rukou, obrazy těla v extrémně vysokém rozlišení, jakoby jste sledovali proměnu v reálném čase.

Představení vzniklo za podpory SE.S.TA (Setkávání Současného Tance) Prag

Koncept, Choreografie, Kostým: Andrea Miltnerová
Světlo, Zvuk: Jan Komárek

S podporou Německo-Českého fondu budoucnosti, Českého centra Berlín a Waschhaus Potsdam

19:00, 20:30 a 22:15

Informace o festivalu a vstupenky: http://www.unidram.de/

 

Místo konání:
Waschhaus, Schiffbauergasse 6, Potsdam
Datum:

2.11.2012 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala