Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.3.2019 19:00

Volný pokoj - 2. ročník Ozvěn Ji.hlavy

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava je slavností autorského dokumentárního filmu a největší událostí svého druhu ve střední a východní Evropě. Vychází z toho, že dokumentární filmy jsou především výsostná umělecká díla. S tím souvisí významnost témat, kterým se věnují. 2. ročník Ozvěn MFDF Ji.hlava představí tři vítězné snímky z let 2017 a 2018.

19:00 v kině
RSVP 

Režie: Alexandra Kandy Longuet, Belgie, 2018, 80 min.

Film Volný pokoj získal cenu Opus Bonum za nejlepší světový dokumentární film roku 2018 na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

Kamera sleduje americký motel u dálnice – přesně takový, jaký si mnoho z nás vybaví, když se řekne Amerika. Sledujeme čtyři osoby v noci v motelovém pokoji, kteří žijí po dobu několika let ve svém vlastním očistci. Jejich hříchy jsou drogy, zločin a špatná rozhodnutí. Pomalu se odvíjející scény a občasné rozmazané výjevy vytváří atmosféru mimo čas a prostor, což je přesně to místo, kde se tito čtyři lidé, neschopní se dostat z tohoto začarovaného kruhu, nacházejí. Čtyři dokumentární portréty se spojují v obraz depresivního života lidí, kteří opatrují svůj malý plamínek naděje. 


O režisérce:

Alexandra Kandy Longuet studovala divadlo a výtvarné umění na univerzitách v Paříži. Současně se podílela na pořádání výstav umění. Po cestách v Rusku a v Argentině začala Longuet studovat film v Belgii. Její první dokumentární film As She Left (2012) sbíral ceny na filmových festivalech. Další snímek Potopené New Orleans (2016) jí přinesl ocenění pro dokumentaristy L'Étoile de la Scam.

Další filmy promítané v rámci Ozvěny Ji.hlavy

___________________________________________________________________________________________________________

Rezervace propadají 10 minut před začátkem projekce.

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

21.3.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala