Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.11.2014 12:30 - 16:15

Konference „Vývoj demokracie od roku 1989: Zdroj inspirace pro Ukrajinu a Tunis?“

České centrum v Bruselu, European Partnership for Democracy, Stálé zastoupení České republiky v Bruselu a Knihovna Václava Havla si Vás dovolují srdečně pozvat na konferenci „Vývoj demokracie od roku 1989: Zdroj inspirace pro Ukrajinu a Tunis?“ v rámci projektu Evropské dialogy Václava Havla, která se bude konat ve čtvrtek 13. listopadu 2014 od 12:30 do 16:15 v Evropském parlamentu v Bruselu, budova Altiero Spinelli, místnost A1G-3. Rezervace nutná na: pavelkova@czech.cz.

Program konference: 

V letošním roce slaví Česká republika spolu s dalšími devíti státy desetileté výročí členství v Evropské unii. Vstupu předcházela dlouholetá přístupová jednání, která podporovala demokratizaci zemí. Tento proces je často nazýván "návratem do Evropy". Jeho součástí je sdílení četných zkušeností sousedských zemí s demokratickou transformací.

Cílem této druhé konference připomínající odkaz Václava Havla je zhodnocení významu EU pro její sousední státy z hlediska demokratického rozvoje. Konference poskytne příležitost podívat se na dva konkrétní příklady států, které v současné době prochází transformací. Vybranými zeměmi jsou Ukrajina a Tunis, země, ve kterých se 26. října 2014 uskutečnily zásadní volby.

Každý panel představí člen Evropského parlamentu a zástupci občanské společnosti, kteří se podělí o své myšlenky na základě těžce nabytých zkušeností s přechodem k demokracii. Cílem konference je předání poznatků o demokratické tranzici v jiných zemích a sdílení odkazu a vizí Václava Havla. Hosté z obou diskutovaných zemí se podělí o své poznatky týkající se aktuálních voleb.

Kdy: 13. listopadu 2014 od 12:30 hodin
Kde: Evropský parlament, budova Altiero Spinelli, sál A1G-3
Rezervace nutná na: pavelkova@czech.cz

 

 

      

 

 

Místo konání:

Evropský parlament

Datum:

13.11.2014 12:30 - 16:15

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala