Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.12.2018 20:00

Vánoční koncert 2018: Lobkowicz Trio

Tradiční vánoční koncert v kostele Notre-Dame au Sablon zve návštěvníky na koncert sestavený z českých mistrů klasické hudby. V podání mladého ansámblu Lobkowicz Trio zazní gotickým chrámem melodie z pera Antonína Dvořáka a dalších.

Lobkowicz Trio hraje ve složení:

Lukáš Klánský – klavír

Jan Mráček – housle

Ivan Vokáč – violoncello

Všichni tři členové Lobkowicz Tria jsou uznávání sólisté a komorní hráči. Zkušenosti z mnohých pódií v tuzemsku i v zahraničí využil soubor na mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Pörtschachu, kde získal v září 2014 první cenu a cenu publika. Lobkowicz Trio je také laureátem Dvořákovy mezinárodní soutěže v Praze. Díky své souhře, přesvědčivé interpretaci, precizní technické úrovni a vytříbené intonaci si soubor získává uznání publika i odborné veřejnosti.

Název souboru poukazuje na tradiční propojení rodu Lobkowiczů a mnoha skladatelů osmnáctého a devatenáctého století. Ludwig van Beethoven věnoval Lobkowiczům Trojkoncert pro klavír, housle, violoncello a orchestr, který patří k vrcholům triového repertoáru. Svolení používat tento vznešený název dostal ensemble od pana Jaroslava Lobkowicze.

Oficiální stránky souboru: www.lobkowicztrio.com

Program:

Josef Suk: Elegie opus 23 „Pod dojmem Zeyerova Vyšehradu“

Bohuslav Martinů: Trio d-moll

Antonín Dvořák: Trio e-moll "Dumky"

Praktické informace:

Vstup na koncert je zdarma, registrace jsou povinné (do 7. 12. 2018) na emailu kelcova@czech.cz. Na místo se prosím dostavte s předstihem, vstup do kostela je možný od 19:30. V případě nepříznivého počasí (mrazů) doporučujeme myslet na teplé oblečení, případně přikrývku, kostel je vytápěn částečně.

Vánoční koncert je každoročně pořádán Velvyslanectvím ČR v Belgii, Zastoupením hl. m. Prahy v Bruselu a Českým centrem Brusel.  

 

Místo konání:

Datum:

10.12.2018 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala