Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.12.2019 20:00

Vánoční koncert

Opravdovou vánoční atmosféru vytvoří v Českém centru dvě muzikantky, které zahrají barokní a klasická díla, zejména skladby Adama Michny z Otradovic, Jana Jakuba Ryby a Jana Huga Voříška.

 

PROGRAM :

ZDENA KLOUBOVÁ SOPRÁN a JANA LECLERC PETRÁŠOVÁ PIANO

Adam Michna (1600-1676)

Josef Myslivček (1737-1781)

8 barokních zpěvů

Josef Mysliveček

Jan Jakub Ryba  (1765-1815)

Jan Hugo Voříšek.  (1791-1825)

Vánoční koledy

GLORIA, SLYŠTE, BYLA CESTA, PÁSLI OVCE, JAK JSI KRASNÉ

 

 

Zdena Kloubová

Zdena Kloubová je absolventkou Akademie múzických umění v Praze. Během svých studií získala ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži Roberta Schumanna v Zwickau. V roce 1992 se stala sólistkou Státní opery v Praze a o rok později také sólistkou pražského Národního divadla.

Ve svém repertoáru má více než dvacítku rolí ve velkých operách jako Suzanne ve Figarově svatbě, Fiordiligi v opeře Takové jsou všechny atd. Spolupracovala s prestižními orchestry jako je Symfonický orchestr hlavního města Prahy, Symfonický orchestr Českého rozhlasu atd. a vystupovala v mnoha zemích jako je Japonsko, USA, Francie, Německo, Itálie a Anglie, a to pod vedením velkých dirigentů jako Aldo Ceccato, Gaetano Delogu, Jiří Bělohlávek, Martin Turnovský a Charles Mackerras.

Zdena Kloubová nahrála více než 20 CD, z nichž například Dvořákovu Rusalku s Českou filharmonií pod vedením Charlese Mackerrase, Erotikon (milostné zpěvy Dvořáka, Foerstera a Nováka), dvě alba církevní hudby.

 

 

 

 

Jana Petrášová-Leclerc

Jana Petrášová-Leclerc se narodila v Československu a vystudovala hru na klavír na pražské konzervatoři. Poté studovala na Akademii múzických umění ve třídě Jana Panenky. V soutěži Bedřicha Smetany v Hradci Králové získala první cenu a třetí cenu v Chopinově soutěži v Mariánských lázních. Je držitelkou zlaté medaile regionální konzervatoře v Rueil-Malmaison.

Vystupovala v Praze, Paříži, Londýně, Budapešti, Varšavě, a to s takovými interprety jako jsou violoncelista Bohuslav Pavlas, sopranistka Zdena Kloubová a Judy Swierczewski, barytonista Fabrice Chomienne, houslisté Tomáš Tuláček a Petr Matěják, České smyčcové trio a další.

V Praze a Budapešti učila hru na klavír a vyučovala na Hudební škole v Lozère a Limouors a v současné době vyučuje na Konzervatoři v Fontenay aux Roses.

 

Vstupné 10 €, snížené vstupné 6 €

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

10.12.2019 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala