Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.7.2004 0:00 - 0:00

Varhanní festival v Soči

5. mezinárodního varhanního festivalu v Soči se účastní český varhaník Petr Čech, který dne 2.7. vystoupí na společném koncertu účastníků festivalu

 

Petr Čech vystudoval Akademii múzických umění v Praze(prof.Jan Hora) a Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu u vynikajícího norského varhaníka Jona Laukvika.

Je nositelem cen mnoha mezinárodních soutěží. Ve varhanním oboru získal již v roce 1996 1.cenu v Soutěži mladých varhaníků „Opava 96“, v roce 1999 pak čestné uznání                      v Mezinárodní soutěži „Pražské jaro“. V roce 2002 se stal laureátem Mezinárodní varhanní soutěže v Brně a rok poté laureátem Mezinárodní soutěže J.P.Sweelincka v Gdaňsku.            V květnu tohoto roku byl vybrán ze 106-ti účastníků mezi 20 kandidátů prestižní světové soutěže „International Organ Competition“ v japonském Tokiu. V rámci komorního dua se sestrou Alenou je nositelem laureátského titulu a titulu „Absolutní vítěz“ Mezinárodní rozhlasové soutěže „Concertino Praga“ (1993). Laureátský titul  jim také vynesla soutěž       „O evropskou hudební cenu“ v Luxemburgu. Sólově i v komorním sourozeneckém partnerství (housle-klavír, housle-varhany) úspěšně vystupuje na prestižních festivalech a koncertech v Evropě i zámoří (Pražské jaro, Janáčkův máj, Europäische Musikwochen Passau, Le Festival International du Domaine Forget). Do objevné dramaturgie svých koncertů zařazuje  velmi často soudobá díla našich i světových autorů, za něž obdržel prémii Nadace Českého hudebního fondu, cenu Nadace Leoše Janáčku, cenu Nadace Bohuslava Martinů       a zvláštní prémii aktivu mladých „Lucemburská hudební současnost“. Varhanní tvorbu 20.století i díla autorů přítomnosti nahrál na zvukové nosiče českých i zahraničních hudebních vydavatelství – edice Vixen, Gallo, Münsteredition Bonn (varhanní opusy Aloise Háby, skladby Petra Ebena s žesťovým kvintetem České filharmonie). 

 
Místo konání:

3. Tverskaja-Jamskaja 33/39
125047 Moskva
Rusko

Datum:

2.7.2004 0:00 - 0:00

Organizátor:

Varhanní sál


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala