Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.5.2019 11:00 - 20:00

Vědecký piknik 2019

Český stánek na největší venkovní akci popularizující vědu v Polsku. Účast Narodního technického muzea v Praze na téma českých značek. Vědecký piknik je akcí Polského rádia a Centra Nauki Kopernik. Zveme do sekce B13 v Zóně mezinárodních hostů od 11.00 do 20.00

Jeho cílem je šířit znalosti z různých vědních disciplín prezentováním zajímavých experimentů a zkušeností - jak jednoduchých, souvisejících s archeologií nebo fyzikou, tak i nejnovějšími úspěchy současných vědců. Piknik vám umožní pochopit a naučit se vědě, ukázat ji jako mimořádně vzrušující oblast života, a díky vědecké dílně povzbuzuje a inspiruje návštěvníky k nezávislému vědeckému působení.

Každoročně se na Vědeckého pikniku zúčastní asi 200 institucí z Polska a celého světa. Vědecké instituce, univerzity, výzkumné ústavy, muzea a kulturní instituce, nadace související se vzděláváním a vědeckými kruhy zde prezentují své úspěchy a odhalují zákulisí každodenní práce. Na pikniku jsou zastoupeny různé vědecké obory, včetně exaktních věd, přírodních věd, společenských věd a humanitních věd. Akce poskytuje množství přehlídek, experimentů a prezentací - asi 1000 ročně.

Tento rok bude mít České centrum Varšava stánek B13 v Zóně mezinárodních hostů jehož hostem bude Národní technické muzeum Praha.

Národní technické muzeum z Prahy představí interaktivní formou svou současnou výstavu Made in Czechoslovakia. Těšit se můžete na příklady historických průmyslových výrobků, konkrétně na starší typy domácích spotřebičů.

Například pro nejmenší zde bude ukázka vysavače Eta, který zároveň vysával, ale mohl i nafukovat např. lehátko. Pro školáky budou k dispozici stavebnice firmy Komenium, ze kterých si děti budou moci postavit sestavy jednoduchých strojů - klín, páka, kladkostroj.

Dospělí se můžou těšit na menší kolekci ikonických výrobků československého průmyslu z oblasti domácích spotřebičů, fotoaparátů atd. I tato ukázka bude interaktivní.

 

Vstup volný.

Fb událost zde.

Místo konání:

PGE Narodowy, Warszawa

Datum:

11.5.2019 11:00 - 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala