Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.8.2020 - 31.8.2020

Výstava Veronika a jiná těla v galerii Českého centra v Moskvě

V galerii Českého centra v Moskvě bude od 10. po 31. srpna probíhat výstava české umělkyně Alice Máselníkové. Alice vystudovala školu umění a designu Duncan of Jordanstone ve Velké Británii a následně získala titul magistra umění na Stockholmské univerzitě.

Zvláštní roli mezi uměleckými obrazy zaujímá Veronika. Je nekonečně oddanou múzou, nejžádanější a nejdůvěryhodnější přirozeností. Její tělo, zachycené v různých okamžicích života, se na plátnech proměnilo v nejbizarnější a nejkomplikovanější tvary. Veronika je modelkou už více než deset let. Objevila se na hodně obrazech a kresbách, ať už předem promyšlených nebo spontánně vytvořených. Některé z nich jsou prezentovány na této výstavě.

Výstava Veronika a jiná těla je postavena na konceptu napnutého těla, jehož charakter se mění v závislosti na psychickém a fyzickém napětí, v kontextu okolního prostoru a s ohledem na vztahy stupeň intimity s ostatními těly. To vše určuje základ kompoziční konstrukce obrazů. Na některých z nich se těla snaží vyhnout kompozici, na jiných se zase snaží najít své plné zobrazení. Na výstavě jsou k vidění fragmenty dlouhodobého uměleckého projektu, jehož hrdiny byli přátelé, známí, kolegové a samozřejmě profesionální modelky. Je to bohatá škála různých tvarů, struktur, póz a hlasů. Jednotlivé malířské relace vytvářejí intimní atmosféru a přinášejí prvky náhlé intimity, upřímných rozhovorů, někdy i rozpaků a vzrušujících okamžiků. Měkké a tvrdé linie těl odrážejí povahu interakce mezi umělcem a modelem a předávají jej divákovi.

Výstava bude probíhat v časech 10:00-16:00 od pondělí do pátku.

 

Místo konání:

Moskva, 3. Tverskaja-Jamskaja 31/35

Datum:

Od: 10.8.2020
Do: 31.8.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala