Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.10.2007 0:00 - 28.10.2007 0:00

VerTeDance na festivalu MAN.In.FEST

MAN.In.FEST je prvním mezinárodním festivalem experimentálního divadla v Rumunsku, který si předsevzal uspořádat setkání představitelů současné alternativní a inovativní umělecké produkce, vyznačující se především využíváním nových uměleckých prostředků. České umění bude na festivalu zastoupeno skupinou VerTeDance a jejími představeními Tichomluva-neočekávaný chod a Průzor hrdlem.

 

Jak mladí rumunští umělci, tak i mladé rumunské publikum se bude moci na festivalu MAN.In.FEST seznámit se špičkovou mezinárodní uměleckou tvorbou v oblasti nových prostředků uměleckého vyjadřování. Dalším cílem festivalu je také zprostředkovat účastníkům možnost přímé spolupráce s pozvanými umělci, a to jak v rámci workshopů, tak i v podobě diskusních setkání nebo specializovaných přednášek. Festival by se tak měl stát prostorem  k setkávání mladých tvůrců z různých částí světa a pro vzájemnou výměnu informací a zkušeností.

Taneční skupina VerTeDance se oficiálně zrodila v roce 2004, na základě mnoholeté spolupráce mezi současnými členy Veronikou Knytlovou a Terezou Ondrovou (tanečnice a choreografky) a Pavlem Kotlíkem, světelným designérem a technikem. Domovskou scénou souboru je Divadlo Ponec v Praze, jehož technickým ředitelem je právě Pavel Kotlík. Svá představení uvedli také v divadlech v Hradci Králové, Brně, Kutné Hoře, Táboře, Českém Krumlově, a také v zahraničí: na Ukrajině, v Rumunsku, Polsku, Maďarsku, Německu a Belgii.

 

 

Společně zatím vytvořili 4 projekty: Průzor hrdlem (2002), Kruh II (2004), Tichomluva – Neočekávaný chod (2005) a ve spolupráci s CobosMikaCompany projekt s názvem Beneath the Silence (2005). Za choreografii Tichomluva – Neočekávaný chod získala skupina Cenu Sazky za objev v tanci v r. 2005.

 

 

Mezinárodní festival experimentálního divadla MAN.In.FEST probíhá ve dnech 21 – 28 října ve městech Cluj-Napoca a Târgu Mureş.

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

Od: 27.10.2007 0:00
Do: 28.10.2007 0:00

Organizátor:

Teatrul Imposibil, Cluj-Napoca


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala