Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.5.2013 20:00

Hrabal v audiovizuálním pořadu ve Varšavě

Tři čeští výtvarníci a autoři představí 18.5. v kombinaci slova, fotografie a filmu Bohumila Hrabala ve varšavské literární kavárně Něžný Barbar.

Bohumil Hrabal je v Polsku neobyčejné populární, vyšla tu snad všechna jeho díla, jeho vydavatel dokonce otevřel kavárnu s knihkupectvím, která nese název podle Hrabalovy knihy (s pobočkou v Krakově), populární jsou všechny filmy natočené podle spisovatelových knih.

Čeští autoři Tomáš Mazal (autor několika knih o Hrabalovi), divadelník Ivo Krobot a výtvarník Václav Spale sestavili porad z Hrabalových textu, fotografii a filmových zaberu nazvaný "Via Hrabal", který představí v hrabalovské kavárně. Projekt doprovodí výstava černobílých fotografii staré Libně, snímku spisovatele i faksimile grafik Vladimira Boudníka. Tomáš Mazal zároveň představí na varšavském knižním veletrhu, který probíhá ve stejné době, polský překlad svého hrabalovského cestopisu po Čechách.

Cela akce navazuje na velkou přehlídku filmů Jiřího Menzela, který zorganizovala polská Národní filmotéka za osobni režisérovy účasti (7.-12.5) a v jejímž rámci poběží několik filmů natočených podle Hrabalových knih.

Místo konání:

Czuły barbarzyńca, ul. Dobra 31, Warszawa

Datum:

17.5.2013 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala