Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.5.2017 - 28.5.2017

Vilém Spilka Quartet se představí na Festival Brussels Jazz Weekend

Příznivci kvalitní jazzové hudby budou mít od 26. do 28. května 2017 příležitost navštívit přes 200 koncertů v samém centru Bruselu. Festival mimo jiné představí i český jazzový kvartet Viléma Spilky, který přinese do Bruselu klasiky českých táboráků v netradičním jazzovém aranžmá. Poslechnout si je budete moci na Place Sablon 26. 5. 2017 od 21:00 do 22:30 hodin.

Poslední květnový víkend bude Brusel žít jazzem – na čtyřech podiích se zde totiž představí více i méně známí jazzoví hudebníci, kteří prostoupí hlavní město vroucí jazzovou atmosférou. Hudební scény se budou nacházet v samém centru města, jako je nejznámější „Velké náměstí“ Grand Place, také náměstí Sablon, vlámské okolí Sainte- Catherine a Ferdinand Cocq, které se nachází ve čtvrti Ixelles. Až do dvou hodin do rána budete mít každý festivalový den možnost objevit nezapomenutelný hudební zážitek.

Vilém Spilka Quartet je na české scéně velmi uznávaná jazzová kapela. Jejich hudba je spojením klasického jazzu a folku se špetkou experimentu, který dodává zcela nové vyznění starých známých písniček, jaké byste v jazzovém prostředí nečekali.

Vilém Spilka Quartet vznik v roce 2013 jako jeden z dalších společných projektů Viléma Spilky a Radka Zapadla. Jejich aktuální počin zachovává léty společného hraní budovanou, skoro až telepatickou souhru obou hudebních přátel, ale zároveň zkoumá nový hudební materiál z pera hudebních skladatelů nejrůznějších žánrů i z jejich vlastní autorské dílny. Jejich debutové album Podvod vyšlo v roce 2016 na labelu Indies Happy Trails Records a je složeno z osmi nejznámějších písní českého písničkáře Jana Nedvěda, jimž kapela dodává zcela novou aranž.

Přijďte si 26. května od 21 hodin vychutnat neopakovatelný rytmický souzvuk kytary a saxofonu v samém centru Bruselu na Place Sablon ve stínu gotického skvostu Notre-Dame au Sablon.

 

Kdy: 26. – 28. května

Kde: Place Sablon

Vstupné: Zdarma

Více informací na http://www.brusselsjazzweekend.be/

https://www.facebook.com/BrusselsJazzWeekend/?fref=ts

http://www.vilemspilka.cz/

Organizováno se spolupráci s:

 

Místo konání:

Place Sablon

Datum:

Od: 26.5.2017
Do: 28.5.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala