Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.5.2014 18:00 - 17.6.2014

Vinařství a architektura ve střední Evropě

Do 17. června je v budapešťské Galerii Fuga k vidění originální výstava kurátora Dana Merty. Projekt se věnuje fenoménu rozvoje vinařství ve vztahu k současné architektuře, představuje stavebně nejzajímavější objekty, které se staly kulturně-společenskými centry dané oblasti.

Svět se zamiloval do vína. Postavit atraktivní vinařství dnes patří k prestižním zakázkám světových architektů a studií. Výstava představuje nejvýznamnější architektonické počiny v zemích s bohatou vinařskou historií: v Česku, Slovensku, Rakousku, Německu, Maďarsku, Slovinsku a Itálii. Architektura vinařství je zde prezentována jako kulturní i společenský fenomén, jako spojnice tradičního řemesla a současných technologií i progresivního designu.

Kurátorský tým Galerie jaroslava Fragnera si vytvořil svůj příběh a prezentuje svůj pohled na současnou vinařskou architekturu z pozice našeho vztahu k regionu střední Evropy. Subjektivně, sentimentálně řečeno, náš pohled na „krásné staré časy“. Ale usiluje i o to, aby tato prezentace znamenala zpětný impuls pro ekonomickou a turistickou infrastrukturu jednotlivých regionů.  

 

http://wine-architecture.eu/en/
http://www.gjf.cz
 

Místo konání:

FUGA Galéria, 1052 Budapest, Petőfi Sándor utca 5.

Datum:

Od: 29.5.2014 18:00
Do: 17.6.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala