Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.9.2005 0:00 - 0:00

Vít Švec Trio - koncert v Sibiu

Formace v klasickém obsazení ( klavír, kontrabas a bicí) vznikla v roce 2000 v Praze s mexickým pianistou Markem Aanderudem. Tato spolupráce vyvrcholila nahrávkou CD s názvem "trio'02 - Mark Aanderud, Vít Švec, Pavel Razím", které vydalo nakladatelství ARTA. Toto CD bylo oceněno časopisem Harmonie v kategorii: Nejlepší česká jazzová nahrávka roku 2002. Ještě týž rok nahradil Marka Aanderuda mladý slovenský klavírista Matej Benko. Na začátku září 2003, střídá Pavla Razíma na postu bicích nástrojů Jan Linhart. Trio pravidelně hraje v pražských i mimopražských jazz klubech a festivalech (Karlovy Vary, Cheb, Český Krumlov, Přerov, Hradec Králové, Liberec, Písek, Jeseník, Brno…) a také v zahraničí ( Prešov, Košice, Zvolen, Visegrad–Plus in Berlin, Cottbus…) V létě 2004 proběhlo natáčení nového CD s názvem "Keporkak", které počátkem listopadu vyšlo opět u vydavatelství ARTA. Vít Švec Trio se zaměřuje na původní skladby Mateje Benka, Vítka Švece a moderní pojetí standardů . V tvorbě Mateje Benka jsou jasně patrné stopy moderní vážné hudby a hudby latinsko-americké. V rámci koncertniho turné v Maďarsku, Rumunsku a Moldávii vystoupí trio 21.9. v jazzovém klubu v Sibiu.

 

Vít Švec - kontrabas

Narozen 1963 v Praze. Absolvent Státní konzervatoře v Praze, ve třídě prof. F.Pošty, účastník letních jazzových kurzů v maďarské Tatabanyi.( Aladár Pege, Balázs Berkés)
Zakládající člen Orchestru ‘85, pozdějšího Transjazzu (LP “Jazzmagma”). Hrál v Big Bandu Národního divadla, později v orchestru Činohry Národního divadla, angažmá ve Filmovém symfonickém orchestru. Dlouholetý spolupracovník trumpetisty Michala Gery (LP “Fata morgana”, CD “Magomania”). V roce 1994 spoluzakládá skupinu Jazz Unity (CD “Soul Eyes” a “My Foolish Heart”). Mimo to spolupracuje se zpěvačkou Janou Koubkovou ( CD „Madona z roští“)  a s Radkem Kramplem ve skupině Vibe Fantasy, a mnoha dalšími seskupeními v oblasti jazzové, ale i vážné hudby.

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

21.9.2005 0:00 - 0:00

Organizátor:

Česká centra


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala