Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.9.2019 - 22.9.2019

Vividbooks & Nyiny Chairs: UMPRUM na London Design Festival

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze (UMPRUM) se na letošním London Design Festival představí hned dvěma projekty – Vividbooks a Nyiny Chairs. Jedná se o nejpozoruhodnější diplomové práce roku 2019.

Pojítkem mezi těmito projekty je inovativní přístup k problému, využití technologií v novém kontextu a posun od zažitých cest přemýšlení. Vít Škop přichází se zcela novým pojetím učebnic Fyziky a Adam Štok rozšiřuje technologii zplošťování o nové možnosti ve výrobě ocelového nábytku.

Vividbooks představují novou formu výuky hrou a poznáním. V současné době, kdy většina lidí informace pouze přijímá, nechává žáky látku přímo zažít a vyzkoušet. Vítek Škop v interaktivní učebnici fyziky přibližuje témata pomocí augmentované (rozšířené) reality zábavnou a hravou formou.  Pro výuku kombinuje interaktivní učebnici v tabletu a pracovní listy, motivuje ke společnému řešení problémů, spolupráci a hledání vlastních cest poznávání. Informace v jeho učebnici jsou dynamické a u mnohých jevů je možné si modelovat jejich principy a pochopit návazné události.

V případě projektu Adama Štoka se jedná o projekt, kterému předcházely dlouhé přípravy a testování. Zaměřil se na princip hydraulického lisování kovových trubek, jejich ohýbání a tvarování. V kolekci židlí Nyiny Chairs díky technologii vytváří přechody z hmoty v plochu a opačně. Se zploštěním Adam pracuje jako s funkční rovinou, která se následně promítá nejen do estetické stránky ale i ulehčení výroby produktu. Mimo to využívá i možnosti ekologické povrchové úpravy kovového nábytku.

Vividbooks a Nyiny Chairs budou vystaveny v londýnské čtvrti Kensington, nedaleko Victoria & Albert muzea. Na instalaci společně pracovali oba autoři a prostory bývalé garáže ožijí změtí ohýbaných trubek, na kterých budou nainstalovány pracovní sešity (listy) Vividbooks využivající recyklovaný papír. Diváci si budou moci vyzkoušet, jak se pomocí interaktivní učebnice řeší nejrůznější fyzikální úkoly. Součástí expozice budou také prototypy Nyiny Chairs, o jejichž pohodlnosti se mohou návštěvníci na vlastní kůži přesvědčit. Výstava bude doplněna o interaktivní informační panel.

14. - 22. září 2019
London Design Festival,  15a Cromwell Place Kensington SW7 2LA
Otevřeno: Po – St, So a Ne 10-18 hodin, Čt 10-21 hodin, Pá 10-17 hodin
VSTUP ZDARMA

https://www.londondesignfestival.com/event/vivid-books-nyiny-chairs

 


 

 

 

 

 

Místo konání:

London Design Festival, 15a Cromwell Place Kensington SW7 2LA

Datum:

Od: 14.9.2019
Do: 22.9.2019

Organizátor:

London Design Festival, UMPRUM


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala