Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2014

Fotograf Vladimír Birgus zavítá na Portfolio Day v bruselském Palais des Beaux-Arts

35 partnerů včetně Českého centra v Bruselu se podílí na přípravě mezinárodního festivalu Summer of Photography v Palais des Beaux-Arts, jehož cílem je vytvořit mezinárodní platformu pro fotografii v Belgii. Součástí festivalu je také jedinečný Portfolio Day, určený dosud neznámým talentům v oblasti fotografie. Kurátoři, fotografové, majitelé galerií, vydavatelé a další belgičtí a mezinárodní odborníci budou objevovat nové talenty 21. června 2014. Na Portfolio Day zavítá i český fotograf, kurátor, historik fotografie a vysokoškolský pedagog Vladimír Birgus.

Každého z účastníků čeká individuální setkání v délce 30 minut se dvěma odborníky podle vlastní volby. Tato setkání umožní fotografům představit svoji práci zkušeným profesionálům, získat nové kontakty a cennou zpětnou vazbu. Během dne budou odborníci přítomni u svých stolů, zatímco účastníci je budou obcházet s katalogy, portfolii a dalšími materiály.

Jedním z posuzovatelů fotografií bude také Vladimír Birgus, vedoucí Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. Jeho fotografie byly vystaveny na více než šedesáti samostatných expozicích a jsou zastoupeny v mnoha veřejných sbírkách od Prahy až po San Francisco. Působí jako redaktor časopisu Imago za Českou republiku a vedoucí redaktor Listů o fotografii. Spolupracuje s řadou českých i zahraničních novin a časopisů. Jako kurátor či spolukurátor se podílel na řadě výstav v mnoha muzeích a galeriích v Evropě, USA a Japonsku.

Pátý ročník Summer of Photography se bude konat od 18. června do 31. srpna 2014. Letos se zaměří na genderovou tematiku. Cílem nejenom hlavní výstavy Woman: The Feminist Avant-Garde from the 1970s je podnítit debatu o postavení mužů a žen v dnešní společnosti. Svou práci na festivalu představí také česká fotografka Dita Pepe v rámci výstavy Power and Play v bruselské galerii De Markten. Série fotografií Self-Portraits with Men bude vystavena od 5. června do 31. srpna.

Kdy: sobota 21. června 9:30 až 18:00 hodin
Kde: Palais des Beaux-Arts, Rue Ravenstein 23, 1000 Bruxelles
Více informací: http://www.bozar.be/activity.php?id=15060&lng=en

 

 

Místo konání:

Datum:

21.6.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala