Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.5.2010 0:00 - 29.8.2010 0:00

Vladimíra Konvalinková – „Keramika a měď“

Na výstavě „Keramika a měď“ představuje českokrumlovská keramička více než šedesát děl. Autorka ke své tvorbě využívá tradiční materiál – hlínu. Jemnou interiérovou keramiku, užitkovou i dekorativní, zhotovuje zpravidla na hrnčířském kruhu a dokončuje volnou modelací. Originalitu jednotlivých výrobků zvýrazňuje kombinováním keramiky s jinými materiály - často s kovy, zejména s mědí. Více na:

Kromě vlastní tvorby, která zahrnuje nápojové soupravy, mísy, vázy, interiérové osvětlení, závěsné kachle i volné figurální plastiky, zhotovuje česká výtvarnice Vladimíra Konvalinková repliky terakotových váz a dekorací štítů domů. Inspiruje se městskou i lidovou architekturou z období baroka, klasicismu a secese. Ojediněle vytváří i malé série jiných atypických keramických výrobků pro potřeby obnovy památek.

Žije a pracuje ve vlastním domě v centru Českého Krumlova. V roce 2002 zpřístupnila svůj ateliér veřejnosti. Umožňuje tak návštěvníkům prohlídku výrobních postupů keramiky, individuální konzultace se zákazníky i nákup výrobků přímo v ateliéru.

Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

Od: 15.5.2010 0:00
Do: 29.8.2010 0:00

Organizátor:

Muzeum mědi v Legnicy


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala