Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.9.2019 - 18.10.2019

Vojtěch Mašek na rezidenci na mezinárodním festivalu komiksu Lakes

České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny, začíná spolupráci s mezinárodním festivalem komiksu Lakes. Do Kendalu, kde se festival koná, odjede 24. září na čtyřtýdenní tvůrčí pobyt český komiksový scénárista a výtvarník Vojtěch Mašek. Ten se zároveň zúčastní letošního ročníku festivalu, který probíhá ve dnech 11. – 13. října.

ČLC bude na oplátku v Praze čtyři týdny hostit britského ilustrátora a výtvarníka Jacoba Phillipse. V roce 2020 bude Česká republika hlavním hostem festivalu Lakes, kam ČLC vyšle šest českých autorů / autorek.

Kurátory projektu budou Pavel Kořínek a Paul Gravett.

Vojtěch Mašek (1977) je známým autorem divadelních her a komiksů, ale také spisovatelem a scénaristou. Za své komiksové knihy obdržel jedenáct ocenění Muriel Awards. Dva z komiksů byly navíc také vydány v zahraničí. Společně s Džian Babanem se podílel na představení Monstrkabaret Freda Brunolda (Fred Brunold’s Monster Cabaret), který se později stal předlohou komiksové trilogie. Dále se podílel na scénáři k filmu Křižáček (Little Crusader, 2017), který získal hlavní cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Ve spolupráci s Markétou Hajskou a Mášou Bořkovcovou vytvořil triptych O přibjehi (2010), který odkazuje na příběh českých a slovenských Romů. V neposlední řadě je Mašek také autorem internetového projektu Recykliteratura, který staví na avantgardní tradici tvorby koláží propojením fotografií a výstřižků z knih a časopisů.

Webové stránky festivalu Lakes International Comic Art Festival: https://www.comicartfestival.com/

Rezidenci pořádá Lakes International Comic Art Festival a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny.

Ilustrační foto: Vojtěch Mašek, © Dan Konečný
 

 

 

 

Místo konání:
Lakes International Comic Art Festival, Kendal
Datum:

Od: 24.9.2019
Do: 18.10.2019

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala