Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.3.2019 19:00

Pašeráci veršů. Rozhovor o překladatelství

V rozhovoru se představí Kathrin Janka (Parsteinsee), Mirko Kraetsch (Berlin), Martina Lisa (Leipzig) a také básník a překladatel Pavel Novotný (Liberec)

Na posledním festivalu poezie v Berlíně se v dílně VERSschmuggel vzájemně překládalo 12 básníků z Česka a Německa. Pracovali s nimi znalí literární překladatelé, kteří jim vystavěli jazykové a kulturní mosty a pomáhali jim tak s tvůrčím procesem. Tři z nich jsou Kathrin Janka, Mirko Kraetsch a Martina Lisa. Pavel Novotný, který se projektu zúčastnil jako básník, zná činnost překladatele z vlastní praxe, protože sám překládá poezii z němčiny do češtiny. Všichni popisují svou práci a zodpovídají otázky k tématům, která řeší ve své každodenní tvorbě překladů z češtiny do němčiny a naopak. Pavel Novotný, který vystupuje jako experimentální básník a umělec, představí i svou poezii.

Vstup zdarma

 


 

V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

27.3.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala