Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.1.2019 19:00

VŠECHNO BUDE

FILMOVÁ SÉRIE WINDOW TO EUROPE – Česká republika. Každý měsíc filmová série Window to Europe představí newyorskému publiku jeden mimořádný evropský snímek, který měl v USA limitovanou distribuci.


19:00 v kině
RSVP

Režie: Olmo Omerzu, 2018, 85 min, Česká republika.
Česky s anglickými titulky.

Česká republika vyslala snímek Všechno bude do boje o Oscara 2019 v kategorii nejlepší cizojazyčný film.

Road movie o klučičím přátelství, dobrodružství a velké svobodě. Příběh dvou kluků, kterým ještě nebylo ani patnáct, a kteří se společně vydávají v ukradeném autě na cestu přes celou republiku. Cílem jejich útěku je pocit svobody a touha něco zažít.

Typický outsider čtrnáctiletý Mára (Tomáš Mrvík) a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš (Jan František Uher) podniknou cestu za svobodou. Mára ukradne auto a svými průšvihy ohromí i mladou stopařku (Eliška Křenková). Všichni jsou na útěku, na dobrodružné cestě, užívají si náhlou svobodu, kterou už možná nikdy nezažijí. Až do okamžiku, kdy Máru chytne policie. Vyslýchá ho policistka (Lenka Vlasáková) s policistou (Martin Pechlát) a my spolu s nimi váháme, co je realita a co smyšlený chlapecký svět, někdy je těžké rozlišit pravou skutečnost od té vyfantazírované…

Film Všechno bude natočil oceňovaný režisér Olmo Omerzu, který má za sebou celovečerní snímek Rodinný film, za nějž získal Cenu za umělecký přínos na filmovém festivalu v Tokiu, dvě Ceny české filmové kritiky a řadu dalších ocenění. Film Všechno bude již získal v hlavní soutěži na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech Cenu za nejlepší režii.


Rezervace propadají 10 minut před začátkem projekce.

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

29.1.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala