Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.10.2018 - 20.10.2018

Výstava 12 světů v galerii Vernissage v Moskvě

Ve dnech 10. – 20. října můžete v galerii Vernissage v areálu Izmajlovského kremlu navštívit výstavu s názvem 12 světů, která je věnována současné české dětské ilustraci. Projekt je realizován v rámci Festivalu knižní ilustrace MORS, který se koná v Moskvě od 12. do 14. října. Na festival dorazí i hosté z České republiky.

Výstava s názvem 12 světů navazuje na úspěšnou putovní výstavu 11 světů, která měla premiéru v Muzeu hlavního města Prahy v listopadu 2012. Za šest let proběhla aktualizace celého projektu, který se nyní představí zájemcům v Moskvě ve dnech 10. – 20. října v areálu Izmajlovo – v uměleckém centru Vernissage. Akce je pořádána ČC Moskva u příležitosti oslav stého výročí založení Československé republiky.

Výstava představuje široké veřejnosti jména a tvorbu dvanácti úspěšných českých výtvarníků a ilustrátorů knížek pro děti, kteří patří mezi hvězdy svého oboru a slaví úspěchy nejen na domácí ilustrátorské scéně, ale také v zahraničí. Zářným příkladem je například Galina Miklínová s Lichožrouty či Lucie Lomová s komiksovými alby Anna chce skočit či Divoši a další. Styl i svět každého autora je originální a jedinečný. Mezi vystavovanými autory najdete kromě výše zmíněných i taková jména jako Renáta Fučíková, Pavel Čech, nebo Petr Nikl.

Autorem výstavy je literární a výtvarný kritik Radim Kopáč, autor řady publikací z dějin literatury a kultury, mezi které spadá například Praha erotická.

Informace ohledně Festivalu MORS naleznete zde.

Místo konání:

Moskva, Izmajlovskoje šosse, 73Ž

Datum:

Od: 10.10.2018
Do: 20.10.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala