Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2019 18:30 - 11.7.2019 0:00

Výstava Biomorph Forms 2019

Biomorph Forms 2019 je společný projekt Nové bulharské univerzity a University of Applied Sciences and Arts Dortmund, Německo. Výstava se skládá z instalací, grafických materiálů, fotografií a objektů, vyrobených v tvůrčích dílnách v období 20.-27. května 2019 v přímořské vesnici Lozenec. Základním tématem je přestavba bulharského pobřeží.

Autoři se zaměřili na místo známe jako pláž Koral, které ve srovnání s výstavbou kolem Černého moře generuje opravdový estetický šok. Pomocí uměleckého přístupu k prostorovému prostředí pláže a různých současných technik při práci s přírodním materiálem, mladí umělci a designeři Nové bulharské univerzity a Univerzity užitých věd a umění v Dortmundu se věnuji kráse a romantice jedné z posledních panenských pláží v Bulharsku. Účastníci projektu by tímto chtěli podpořit projekt na  Zachování Koral a zabránit růstu betonové krajiny.

Studenti se přirozeně obracejí k land artu – forma tvorby, která se zrodila právě v akcích na ochranu ohrožených míst. Projekt obsahuje invence a aktivity ve vnějším prostoru, site-specific art, ale také koncepčně typografické experimenty. Ze dvou univerzit se účastní 40 studentů, vedoucí tvůrčích dílen jsou prof. Lars Harmsen, prof. Oliver Langbein, prof. dr. Boris Serginov, dr. Biljana Kalojanova, Vesela Stanoeva a Ruslan Lozev, vedoucí seminářů jsou prof. dr. Boris Serginov, dr. Biljana Kalojanova, dr. Ivo Popov, Ralica Cekova a Ralica Popova.

Projekt Biomorph Forms 2019 je součástí programu festivalu Květnové dny tvůrčího designu 2019, který pořádá department Design a financuje Základní fond strategického rozvoje Nové bulharské univerzity.


 

Pořadatelé:

Nová bulharská univerzita, department Design

University of Applied Sciences and Arts Dortmund, Design Department

Spolupořadatel: České centrum Sofie

Kurátoři: prof. dr. Boris Serginov a dr. Biljana Kalojanova

 

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

Od: 21.6.2019 18:30
Do: 11.7.2019 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala