Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.5.2010 0:00 - 23.5.2010 0:00

Výstava „Chopin v Čechách ironicky“ na 55. Knižním veletrhu

V rámci 55. Knižního veletrhu ve Varšavě, jehož nosným tématem je letos Frederyk Chopin, představí České centrum ve Varšavě ve spolupráci s Chopinovskou společností Towarzystwo im. Fryderyka Chopina autorskou výstavu grafik Osvalda Klappera „Chopin v Čechách ironicky“.


Autorská výstava „Chopin v Čechách ironicky“ grafik Osvalda Klappera, člena-zakladatele české Společnosti F. Chopina v Mariánských Lázních, přináší netradiční pohled na osobnost velkého polského básníka klavíru. Akademický malíř Osvald Klapper (nar. 1930) - malíř, grafik, ilustrátor, není v Polsku neznámý. Své práce, především plakáty vytvořené pro Chopinovské festivaly a klavírní soutěže v Mariánských Lázních, vystavoval v roce 1999 ve Varšavě na české expozici věnované Chopinovi a v roce 2000 v rámci 15. Mezinárodního konkursu pianistů z díla F. Chopina. Podle slov Václava Holzknechta je pro plakáty českých chopinovských autorů typický „moderní rukopis vzbuzující pozornost svou zevní sličností“.

Osvald Klapper nejen vystavuje, ale je také autorem výzdoby a úpravy většiny brožur, pozvánek, PF, knih, kolekcí obrazů a grafik s chopinovskou tematikou. Napsal řadu článků o F. Chopinovi, jeho rodině a přátelích i o Společnostech F. Chopina po celém světě. Překládá také z několika jazyků.

Aktuální výstava „Chopin v Čechách ironicky“ vznikla ve spolupráci s varšavskou Chopinovskou společností Towarzystwo im. Fryderyka Chopina a byla ukázána nejen ve Varšavě, ale také v Legnici.


www.arspolona.com.pl

 

www.tifc.chopin.pl

 

www.chopinfestiwal.cz


Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

Od: 20.5.2010 0:00
Do: 23.5.2010 0:00

Organizátor:

Ars Polona


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala