Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.10.2018 - 21.1.2019

Czech Image: Studenti Evropského institutu designu v Madridu a jejich pohled na Českou republiku

Ke 100. výročí vzniku Československa byla vyhlášena mezinárodní souěž Czech Image, které se účastnili studenti nejprestižnějších evropských designerských škol. Úkolem bylo vytvořit design plakátu, který by zachytil autorovo vnímání České republiky a ukázat tak tuto zemi z různých úhlů pohledů českých i zahraničních designerů. Práce studentů Evropského institutu designu (EID) v Madridu a Fakulty designu a umění (FDU) Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni budou k vidění v sídle EID v Altamirově paláci.

Co je obecně považováno za typicky české? Jakým způsobem jsou Češi vnímaní ve světě? Jaké hdonoty a tradice definují tuto zemi a její obyvatele?

Kreativně ztvárněné odpovědi na tyto otázky nalezneme v plakátech studentů 2. ročníků grafického designu EID v Madridu a FDU Západočeské univerzity v Plzni.

Cesta do České republiky započne v sídle EID v Madridu a nejlepší práce poté poputují do Galerie Českých center v Praze.

Czech Image je projekt iniciovaný Českými centry, který byl vytvořen ku příležitosti 100. výročí od vzniku Československa. Projekt podpořily mimo jiné i EID v Madridu a Velvyslanectví České republiky v Madridu.

Návštěvní doba: pondělí – pátek (9:00 – 21:30)

Vstup zdarma

Více informací
https://iedmadrid.com/

 

Místo konání:
C/ Flor Alta, 8. Madrid
Datum:

Od: 16.10.2018
Do: 21.1.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala