Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.6.2003 0:00 - 11.6.2003 0:00

Výstava "Eva Vones a Erica Chaffart"

Obrazy rakouské malířky a ilustrátorky českého původu Evy Vones a keramické sochy belgické sochařky Ericy Chaffart budou během měsíce června k vidění v Českém centru v Bruselu.

České centrum v Bruselu vás zve na výstavu obrazů malířky Evy Vones a soch belgické sochařky a keramičky Ericy Chaffart.

Expozice potrvá od 3. do 11. června 2003
Vernisáž proběhne v pondělí 2. června 2003 od 19.30 hod.

Fotogalerie


Erica Chaffart
belgická sochařka a keramička, narodila se v roce 1943, žije v Antverpách a působí jako docentka na Koninklijke Academie voor Schone Kunsten Antwerpen.

Díla E. Chaffart

Eva Vones
snová symbolistní malířka a ilustrátorka se narodila v roce 1954 v Brně. Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze a později emigrovala do Rakouska. Žije ve Vídni a je manželkou malíře Ondřeje Kohouta.

„Někdy dáváme světu naše formy, někdy formuje svět nás. A někdy se to vůbec nevyskytuje. Vnější a vnitřní svět, co je venku a co je uvnitř? Někdy je to tichý rozhovor a někdy srážky a protikladů a někdy nic. Vznik a zánik ? příčina a působení jsou obsahem obrazů, komunikačním prostředkem je tu intenzivní vztah mezi člověkem a přírodou. Příroda bez života, ztráta vitality a touha po obnově, životaschopnosti symbolizují podstatu života a lidské existence. Práce s popelem a s přírodě blízkými prostředky obsahově zobrazují věčný koloběh vzniku a zániku a pomíjivosti času, světla a tmy.“ … E. Vones

Díla Evy Vones

Místo konání:

150-152 Avenue Adolphe Buyl
1050 Bruxelles / Brussel
Belgie

Datum:

Od: 3.6.2003 0:00
Do: 11.6.2003 0:00

Organizátor:

České centrum Brusel


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala