Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.10.2019 - 5.11.2019

Malířka Kateřina Alavedra-Duchoslavová oslaví 20. výročí své umělecké kariéry výstavou v Barceloně

Kateřina Alavedra-Duchoslavová na své barcelonské výstavě nazvané Evolution 1999-2019 představí španělskému publiku nejen svou aktuální tvorbu, ale provede jej celou svou dosavadní uměleckou kariérou. Jak napovídá už název výstavy, návštěvníci budou mít jedinečnou možnost prohlédnout si obrazy, které tato česko-švýcarská malířka žijící v Katalánku postupně tvořila od konce 90. let až do současnosti.

Kateřina Alavedra-Duchoslavová čerpá inspiraci pro tvorbu především z osobní zkušenosti a svým nezaměnitelným stylem jí dodává punc jedinečnosti. Díla nesou jak ryze českou tématiku, tak i zahraniční motivy. Obrazy inspirované rodnou Prahou se tak prolínají s těmi z portugalského Oporta či španělského Sitgesu a Barcelony. Tato všestranná umělkyně se věnuje urbanismu ve všech jeho podobách, ale i zátiším a portrétům.

Malířka, které se narodila v roce 1958 v Praze, strávila podstatnou část svého života v nuceném exilu ve Švýcarsku, kde vystudovala basilejskou univerzitu. V roce 1982 se však přestěhovala do Španělska, kde nejdříve založila rodinu a poté nastartovala svou uměleckou kariéru. Svou první samostatnou výstavu měla v roce 1999 a od té doby vystavovala své obrazy nejen po celém Španělsku, ale i v ostatních zemích.

Na zahájení výstavy Evolution 1999-2019 dne 3. října od 19:30 hod. v galerii Sala Rusiñol v Sant Cugat del Vallès promluví kromě autorky i umělecký kritik Josep María Cadena, kulturní atašé katalánské vlády Angels Ponsa či spisovatelka a překladatelka Monika Zgustová. Výstava samotná pak potrvá až do 5. listopadu.  

 

Místo konání:
Carrer de Santiago Rusiñol, 52, Sant Cugat del Vallès, Barcelona
Datum:

Od: 3.10.2019
Do: 5.11.2019

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala