Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.5.2010 0:00 - 10.6.2010 0:00

Výstava „Odkaz s lidskou tváří“

České centrum kultury ve Varšavě spolu s Polským Institutem kultury v Praze připravilo ve spolupráci s českými historiky (například Petrem Blažkem) fotografickou výstavu „Odkaz s lidskou tváří“ instalovanou při příležitosti 20. výročí pádu železné opony. Výstava dokumentárních fotografií a lidských příběhů disidentů, členů KSS-KORu a Charty 77 byla prezentována už v Polském institutu v Praze, a také ve Vratislavi, Varšavě či Bielsku-Bialé. Tentokrát ji můžete zhlédnout v samém srdci Częstochowé. Více informací zde

Díky výstavě se můžete seznámit jak s fotografiemi, které doslova obletěly svět, tak s méně známými dokumentárními snímky. Na fotografiích, například ze setkání českých, slovenských a polských disidentů v Krkonoších, můžeme vidět Václava Havla, Lecha Wałesu, knížete Karla Schwarzenberga, Petra Uhla, Adama Michnika, Jacka Kuroně, Václava Bendu, Stanislava Devátého, Martu Kubišovou, Annu Šabatovou, Jaroslava Šabatu, Jiřího Němce, Jiřího Dienstbiera, Antoniho Macierewicze, Ladislava Hejdánka, Vlastimila Třešňáka, Zbigniewa Romaszewského, Annu Kowalskou, Piotra Naimského a mnohé další.

Výstava, především zde popsané příběhy, jsou svědectvím o osudech lidí, kteří se nebáli nesouhlasit s tehdejším komunistickým režimem a veřejně svůj nesouhlas deklarovat. Má nejen historickou hodnotu, ale jejím cílem je především oslovit nejmladší generaci.

Spoluorganizátor: Městský úřad Częstochowa
Generální partner: Misgurnus a.s.


 

Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

Od: 20.5.2010 0:00
Do: 10.6.2010 0:00

Organizátor:

Muzeum města Częstochowa, České centrum, Polský institut v Praze


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala