Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.11.2018 - 13.12.2018

CzechImage – výstava prací českých a japonských studentů

CzechImage je projekt Českých center k 100. výročí založení Československa, jehož cílem je zjistit, jak mladá generace v Česku a v zahraničí vnímá současnou image České republiky. Japonská část projektu spočívala v soutěži studentů grafické designu. Jejich úkolem bylo vyjádřit svou vlastní představu o image České republiky a to pomocí plakátů, videí, animací či webových stránek. Výsledné japonské soutěžní práce jsou vystaveny společně s návrhy z Česka v prostorách ČCT.

Jak japonští a čeští studenti vnímají Českou republiku? Co si představí, když se řekne Česko? Klasickou hudbu, animaci, pivo? Nebo snad úplně něco jiného? 

Na tyto otázky se snaží odpovědět projekt Českých center s názvem CzechImage. Jedná se o soutěž určenou japonským a českým studentům grafického designu. Jejich úkolem bylo vytvořit grafické dílo s tématem České republiky. Můžu se jednat o ztvárnění české přírody, historie, umění či čehokoliv jiného, co je napadne, když uslyší název „Česká republika“.

Celkem bylo vybráno 32 grafických děl, které jsou vystaveny v prostorách Českého centra Tokio.

Na zahájení společné výstavy projekt představila doc. MgA. Kristýna Fišerová z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, která zodpovídá za účast českých prací a zasedá také v odborné porotě celého projektu. Součástí slavnostního zahájení bylo i vyhlášení cen japonské části projektu. 

Kdy: 25. října až 13. prosince 2018
Otevírací doba Českého centra Tokio je 10:00 až 17:00, ale každý čtvrtek máme otevřeno až do 19:00.

Slavnostní zahájení společné výstavy proběhne 30. listopadu v 19:00 v prostorách Českého centra Tokio. Zájemce o účast prosíme o registrace na e-mail cctokyo@czech.cz. Uveďte prosím své jméno a počet účastníků.

Kde: České centrum Tokio (http://tokyo.czechcentres.cz/cs/o-nas/kontakt/)

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktuje na e-mailové adrese cctokyo@czech.cz

©Petra Byrtusová

©Martin Kadlec, Martina Scholleová

 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

Od: 30.11.2018
Do: 13.12.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala