Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.11.2015

Český taneční soubor ProArt rozhýbe temperamentní Neapol

Všichni italští příznivci výrazového tance se mohou v listopadu letošního roku těšit na jedinečnou událost. Předvánoční čas přijede do jihoitalské Neapole okořenit české neoklasicky-moderní taneční těleso Martina Dvořáka, ProArt, které zde uvede experimentální choreografii The Duett Tres. Vystoupení se uskuteční 28. listopadu od 21:15 v divadle Teatro Piccolo Bellini (Via Conte di Ruvo, 14, 80100, Neapol).

Těžištěm práce ProART Company je snaha o hledání společných cest pro tanec a činohru, respektive zpěv, snaha vytvářet nepovrchní, mnohovrstevnatá, rovněž širšímu spektru publika srozumitelná, současná, tanečně-divadelní představení. Stylově je možné soubor zařadit mezi neoklasicky-moderní-současné taneční těleso. Soubor má za několikaletou historii (vznikl v roce 2005) na svém kontě více než 20 celovečerních projektů či komponovaných večerů kratších choreografií. Kromě stěžejní tvorby Martina Dvořáka má soubor zkušenosti ze spoluprací s řadou zahraničních choreografů. Jejich dosavadní projekty dosáhly dohromady více než 350 repríz.

Pro ProART Company je typická tvorba na vážnou hudbu, nadžánrové propojování a hledání nových vyjádření a konceptů pro již existující hudební či literární zadání. Soubor hostoval v Německu, Rakousku, Francii, Polsku, Švýcarsku, Izraeli, Portugalsku, Itálii, Maďarsku, Jižní Koreji, na Slovensku, na Maltě a v Kenii.

Neapoli se letos český ansámbl představí v choreografii The Duett Tres, jejíž koncept se nese ve střetu nového a starého, současného s minulým a pracuje se symbolikou čísla tři. Inscenace je rozdělena do třech na sebe navazujících částí odkazujících k transcendentální trojjedinosti božské entity, která je, ač pouhým okem nezaznamenána, zvnitřněna v každé lidské bytosti. Klavírní akustická skladba tu naráží na elektronické kompozice 21. století a láme se do nového tvaru, bližšího posluchači dnešní mladé generace. Oba interpreti - Irene Bauer a Martin Dvořák - zde hledají možný dialog mezi pevnou strukturou Satieho partitury a zvukové volnosti Hodge a Kirmanna.

 

Místo konání:
Teatro Piccolo Bellini - Via Conte di Ruvo, 14, 80100, Neapol
Datum:

28.11.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala