Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.8.2011 19:30

Vystoupení ostravského divadelního souboru „ARÉNA“ na 18. ročníku festivalu „Divadelní léto 2011“

České centrum zve na 18. ročník festivalu „Divadelní léto 2011“, které od 2. července do 28. srpna nabízí řadu divadelních představení, z nichž mnohé v sopotské premiéře. Českou republiku zde bude reprezentovat komorní scéna „ARÉNA“ z Ostravy s vystoupením 27. srpna.

V divadle Ateliér v Sopotě připravují na letošní léto již po osmnácté velkou divadelní přehlídku, doplněnou o Mezinárodní setkání s židovskou kulturou: taneční umělecké dílny (vede je izraelská taneční skupina TEPHILLAH), jidiš-workshopy, kurzy hebrejštiny, série koncertů, přednášek, filmových etud... Nedílnou součástí festivalu je také Soutěž interpretů písní Agnieszky Osiecké.

Této významné akce se účastní také české divadlo z Ostravy ARÉNA, které vystoupí s hrou

„Jubileum” Georga Taboriego (který za ni získal nejvýznamnější německé divadelní ocenění - Cenu mülhaimerských dramatiků - Mülheimer Dramatikerpreis ) v režii André Hübner-Ochodla.

Hra „Jubileum“ je brilantně napsaný příběh, v němž ožívají hrůzy holocaustu konfrontovány s naší současností, je chorovodem mrtvých, černou mší. Ukazuje, že zůstat po válce živý není vůbec tak lehké a veselé, jak by se zdálo.

 

Komorní scéna ARÉNA vznikla v roce 1994 z tehdejšího Divadla hudby, které v Ostravě působilo od roku 1951. Jednou z nejúspěšnějších inscenací byla hra „Průběžná O(s)trava krve“, inspirovaná hornickým folklórem a místní kabaretní tradicí. Další úspěchy na sebe nedaly dlouho čekat. Dramatizace Máchova „Máje“ v režii Tomáše Jirmana získala v roce200 cenu Malá Thálie za scénografii Tomáše Volkmera. Kultovní hra „Prorok Ilja“ byla nominována na cenu Nejlepší inscenace roku 2001 a její režisér Janusz Klimsza na Cenu Alfréda Radoka. V roce  2003 inscenace novely Michaila Bulgakova „Psí srdce“ v dramatizaci a režii Sergeje Fedotova zvítězila v kategorii Nejlepší inscenace roku a herec Michal Čapka za roli Psa (Šaryk- Šarykov) získal cenu za Mužský herecký výkon. K nejnovějším úspěchům patří nominace na Cenu Thálie 2007 za mimořádný činoherní výkon pro Alenu Sasínovou-Polarczyk za roli Iriny Arkadinové v Čechovově Rackovi (v režii Ivana Krejčího) a Cena Thálie 2007 pro činoherce do 33 let, kterou získal Michal Čapka za roli Trepleva v Rackovi a za roli Padraica v McDonaghově Poručíkovi z Inishmoru (v režii Michala Langa).

 

Více na: www.teatratelier.sopot.pl; www.trojmiasto.pl; www.divadloarena.cz

Místo konání:
Sopot, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Aleja Franciszka Mamuszki 2
Datum:

27.8.2011 19:30

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala