Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.10.2015 - 15.10.2015

Český varhaník Pavel Kohout se letos v říjnu představí i italskému publiku

Přední český varhaník Pavel Kohout bude mít v říjnu letošního roku napilno. Kromě toho, že vystoupí na mezinárodně uznávaném varhanním festivalu v Turíně, zahraje také v Novaře a Florencii. Své italské turné odstartuje ve spolupráci s Českým centrem v Miláně nedělním vystoupením 11. 10. od 17:00 v Novaře v basilice San Gaudenzio (Via San Gaudenzio, 22). V Turíně se představí následující den 12. 10. 2015 od 21:00 v kostele Santa Rita (Via Giuseppe Vernazza, 38) Své piemontsko-lombardijské tažení zakončí Pavel Kohout v perle Toskánska, když se 15. 10. 2015 rozezní pod jeho taktovkou varhany v kostele Santa Maria Maggiore (Vicolo di Santa Maria Maggiore, 1). Florentský koncert proběhne ve spolupráci s honorárním konzulátem České republiky v Toskánsku.

Pavel Kohout se za 39 let svého života stihl zařadit mezi českou varhanní špičku a v posledních letech se neváhal etablovat i na mezinárodním poli. Pod vedením prof. Jana Kalfuse vystudoval Pražskou konzervatoř. Ve studiu hry na varhany následně pokračoval na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze u doc. Jaroslava Tůmy. Absolvoval i zahraniční stipendijní pobyt v nizozemské metropoli na Sweenlinck Conservatorium van Amsterdam a účastnil se celé řady zahraničních mistrovských interpretačních kurzů. V roce 2008 dokončil doktorské studium na HAMU.

V říjnu letošního roku můžou příznivci varhanní hudby Pavla Kohouta slyšet rovnou na třech různých místech v Itálii. V Novaře vystoupí Pavel Kohout v rámci dvacátého ročníku festivalu Festival di Musica Sacra, kde se s jeho interpretací budou mít možnost konfrontovat další 4 mezinárodně uznávaní varhaníci, a to konkrétně Luca Massaglia, Alberto Sala, Isabella Stabio a Dexter Kennedy. Turínský mezinárodní varhanní festival, XXXII Festival Organistico Internazionale, potom nabídne pestřejší škálu umělců z celého světa. Poslední Kohoutova zastávka ve Florencii bude mít o něco komornější charakter, nicméně ve spojení s unikátním geniem loci nabídne možná právě kostel Santa Maria Maggiore publiku ten nejsilnější zážitek. 

 

Místo konání:
Torino, Novara, Flirenze
Datum:

Od: 11.10.2015
Do: 15.10.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala