Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.6.2015 22:00 - 28.6.2015

VerTeDance zatančí na festivalu Giardino delle Esperidi v Brianze

Švédská choreografka Charlotta Öfverholm připravila pro společnosti VerTeDance představení Found & Lost, které bude uvedeno v italské premiéře na festivalu divadla, hudby, tance a poezie Giardino delle Esperidi. Festival se bude konat od 10. do 28. června 2015 v Campsiragu nedaleko města Lecco. Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová předvedou choreografii Found & Lost v sobotu 27. června ve 22:00 hodin v Palazzo Gambassi.

VerTeDance

Taneční skupina VerTeDance vznikla v roce 2004. Uskupení tvoří tanečnice a choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová (Tanečnice roku 2010) a světelný designér a technický šéf divadla Ponec Pavel Kotlík. Domovskou scénou VerTe je divadlo Ponec; svá představení uvádí skupina pravidelně jak v českých regionálních městech, tak v zahraničí. VerTeDance jsou jedinou českou skupinou, která získala dvakrát nejprestižnější ocenění v oblasti v současného tance – cenu za Taneční inscenaci roku, a to v roce 2005 (Tichomluva) a 2012 (Kolik váží vaše touha?).

 

Charlotta Öfverholm

Švédská tanečnice, choreografka a performerka Charlotta Öfverholm je známá svými vynalézavými, burleskními útoky na tanec. Jako choreografka vytvořil více než 15 choreografií pro svou vlastní taneční skupinu, s nimiž pak cestovala po Evropě, Severní i Jižní Americe a Africe. Charlotta dále připravila choreografie i pro další skupiny v Evropě a v Americe a také pro film a televizi.

FOUND & LOST

Choreografie: Charlotta Öfverholm
Interpretace: Tereza Ondrová, Veronika Knytlová
Hudba: Johnny Cash, Plastikman, Collage
Světelný design: Pavel Kotlík
Produkce: VerTeDance, odpovědná osoba Karolína Hejnová

 

Místo konání:
Palazzo Gambassi, via S. Bernardo 2, Campsirago, Fraz. di Colle Brianza (LC)
Datum:

Od: 19.6.2015 22:00
Do: 28.6.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala