Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.6.2011 22:00

Vystoupení studentů JAMU z Brna na 6. Mezinárodním festivalu divadelních škol MFST ITSelF

V rámci 6. ročníku Mezinárodního festivalu divadelních škol MFST ITSeIF, který se koná ve Varšavě letos od 27. června do 3. července, vystoupí také Janáčkova akademie múzických umění z Brna (30. června).

Mezinárodní festival divadelních škol, organizovaný varšavskou Divadelní Akademií Aleksandra Zelwerowicze s dvousetletou tradicí, přitahuje rok od roku stále více diváků a stává se jednou z největších a nejvýznamnějších událostí tohoto typu na světě. Jejím cílem je především propagovat divadelní kulturu, organizovat výměnu zkušeností a lepší poznání jiných národních kultur. Předchozích ročníků se účastnilo více než 40 divadelních škol z mnoha zemí a tisíce diváků z celého světa. Do užšího výběru se letos kvalifikovalo 13 představení divadelních škol z Číny, Íránu, Jižní Koreje, Itálie, Maďarska, Polska, Rakouska, Řecka, Slovenska, Španělska, USA a Velké Británie. Diváci je budou moci zhlédnout na scénách Divadelní Akademie, Divadla Collegium Nobilium, Národního divadla, Divadla Studio a divadla Ústřední umělecký bazén.

Kromě soutěžních představení nabízí festival také „off blok“, kde se 30. června ve 22.00 hodin v parku Skwer Hoovera představí také brněnská JAMU s hrou Wernera Schwaba „LIDUMOR aneb Má játra jsou beze smyslu“ v režii Ivana Buraje.

 

Čestný patronát nad festivalem převzal Prezident PR Bronisław Komorowski.

Festival byl začleněn na seznam oficiálních kulturních událostí polského předsednictví v EU.

 

Více na: www.festiwal.at.edu.pl

Místo konání:

Warszawa, Skwer Hoovera

Datum:

30.6.2011 22:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala