Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.10.2018

WhatCity? Komunity ve městě

Konference WhatCity? Komunity ve městě se blíže podívá na potenciál komunit pro rozvoj města. Diskutovat na toto téma budete moci se zahraničními a domácími experty ve středu 24.10 v Nové Cvernovce. Čeští hosté na konferenci: současná umělkyně Kateřina Šedá a socioložka Kateřina Sidiropulu Janků.

 

PROGRAM
18: 30-19:45 Registrace, výstava fotografií Marka Jančúcha Komunita je ...
Výstava portrétů návštěvníků a sousedů Dobrého trhu, kteří se s námi podělili o své rozmanité definice pojmu komunita

19: 00-19:45 Keynote: We Are Bratislava
Přednáška na téma aktivních komunit v Bratislavě (Milota Sidorova, Slavomír Ondoš, Pavel Šuška, Anna Ulahelová)

20:00-21:30 Konference
V netradičním formátu rozhovoru "jeden na jednoho", který zaručuje kvalitní a intenzivní výměnu myšlenek a zkušeností. Do debaty s 11 zahraničními a domácími experty se mohou zapojit všichni návštěvníci - aktivní formou 20 minutového "slow-date".

21:30 Afterpárty DJ Reverend 
 

HOSTÉ KONFERENCE
Promluvte si s těmito inspirativními lidmi tváří v tvář. Lístky si koupíte zde https://tickpo.sk/detail/konferencia-whatcity-v-novej-cvernovke-3752 Řečníka si budete moci rezervovat přímo na akci. Kdo dřív přijde, ten dřív bere!
 

 

Kateřina Šedá

Práce této české umělkyně má blízko k takzvané sociální architektuře. Zaměřuje se na sociálně koncipované akce, při kterých zaměstnává stovky osob, často laiky. Jejich cílem je vyvést zúčastněné ze zažitých stereotypů. Vydala více než 30 knih a publikací, ve kterých detailně mapuje jednotlivé projekty. Spolupracovala s prestižními institucemi, např. IHME v Helsinkách nebo TATE MODERN v Londýně. Je držitelkou mnoha ocenění, mimo jiné i ceny Architekt roku 2017. 

 

Kateřina Sidiropulu Janků

Vystudovala sociologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Zabývá se kvalitativním výzkumem, sociální marginalizací, sociologií sousedství, participativním výzkumem a interdisciplinárními překryvy, zejména v linii společenských věd, urbanismu a designu. S projektem O leperiben / Paměť romských dělníků se v roce 2015 ocitla na Mapě sociálních inovátorů ČR nadace Ashoka. Narodila se v Ostravě, kam se dodnes vrací za rodinou, za novou hudbou a aplikovanými výzkumy. Žije v Korutanech. 

 

Více info http://whatcity.sk/komunity/

FB: www.facebook.com

foto (C) WhatCity?

 

Místo konání:

Bratislava, Nová Cvernovka, Račianska 78

Datum:

24.10.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala