Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.2.2013 19:00

Večer Jáchyma Topola v České hospodě v Katovicích

Vydavatelství FA-art a Česká hospoda v Katovicích 28. února pořádají setkání věnované osobě a tvorbě Jáchyma Topola. Jednu z nejvýraznějších osobností českého Undergroundu představí Marcin Bobko, žurnalista, vydavatel a překladatel prózy Topola.

Setkání se zaměří na román Jáchyma Topola „Anděl“, jehož polský překlad byl uveden v roce 2002. Od prvních řádků knihy je čtenář vržen do města, v němž vedle ulic, domů a krámků prochází i jakýmsi podzemím, odvrácenou stranou labyrintu. Střetávají se v něm dva světy, do nichž hlavní hrdina Jatek nepatří, a přesto v nich žije. Z jednoho světa vychází a ke druhému se pouze přibližuje. V každém z nich pak na něho čeká silná tajemná ingredience, která dělá život životem - láska, nebo drogy. V každém z nich na něj číhá tajemný zákon smrti, jáma, nebo Anděl Exit- východ nebo smrt.

Hosté České hospody budou mít také možnost se tento večer seznámit s Topolovou hudbou. Skupina Fantazman zahraje mezí jiné píseň "Nebe je rudý". Bude to poprvé, co se píseň uvede v novém aranžmá. Kromě skladby Topola Fantazman zahraje písníčky ze své první desky.

Hudbu si můžete poslechnout zde: http://fantazman.bandcamp.com/

Vstup zdarma.

Místo konání:
Hospoda, ul. Gliwicka 6/I, Katowice
Datum:

28.2.2013 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala