Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.3.2019 20:00

WWW – wilhelmstr./electronic

Pražská formace WWW se v loňském roce vrátila po dlouhých pěti letech s novou deskou Neutopíš se dvakrát v téže řece (2018, BiggBoss). V rámci březnového Café Ahoj v Českém centru Berlín WWW představí nejen novou desku, ale zároveň i některé z německých a anglických překladů jejich hravých textů.

Přestože byli WWW jedněmi z prvních experimentátorů s rapem v postkomunistickém Československu, záhy si našli svůj zcela specifický, nezaměnitelný jazyk a zvuk, který uhýbá zařazení pod jeden hudební žánr a od hip hopu směřuje k elektru. Hloubavé, neveselé, avšak poetické a se slovy si hrající texty Lubomíra Typlta komentující i kritizující naši společnost dostávají další rozměr díky hudebním aranžím a přednesu frontmana Ondřeje „Sifona“ Anděry. Nezúčastněný, ale o to naléhavější tón, s jakým Sifon texty rapuje, navozuje ve spojení s chladnou elektronikou a industriálem pocity nejistoty a znepokojení. Celou potemnělou atmosféru dokresluje kovový hlas Milesy Zrnić Anděry.

Když se WWW v roce 2000 nečekaně rozpadli, aby se věnovali svým dalším projektům, byl jejich návrat o šest let později s debutovým albem Neurobeat (2006, BiggBoss) velkým překvapením. Pomyslnou laťku si nastavili už tehdy vysoko a svojí tvorbou oslovují nejen publikum napříč hudebními styly, ale také kritiky. WWW patří jak z hlediska textového, tak i hudebního k tomu nejzajímavějšímu, co současná česká alternativní scéna nabízí, což jenom potvrzují na své poslední řadové desce Neutopíš se dvakrát v téže řece.

Vstup zadarmo

 

https://soundcloud.com/sifon-and-www-neurobeat
https://bandzone.cz/wwwneurobeat
https://www.facebook.com/WWWNEUROBEAT/


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

29.3.2019 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala