Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.2.2014 18:00 - 30.3.2014

Moderní architektura nově stavěných vinařství

Ve Střední Evropě se zakládají nová vinařství, a budovy které si stavějí, bývají výkřikem nejsoučasnější modernosti, což je pro mnohého návštěvníka novinkou. Fotografie, plány, tablety s obrázky z jednotlivých vinařství, sudy vína, ochutnávky vína – to jsou komponenty výstavy, kterou připravila pražská Galerie J.Frágnera ve Vratislavi. Koná se od 6.2. do 30.3., Muzeum architektury.

Kurátor a ředitel Galerie Dan Merta shromáždil pohledy na několik desítek nově založených vinařství kompaktní oblasti  Moravy, Čech, Slovenska, Maďarska, severu Itálie a Rakouska, Slovinska.  Představuje je jako kulturně- společenský fenomén, jako spojnici tradičního řemesla a současných technologií i nejnovějšího designu.

Vinaři, jejich usedlosti výstava ukazuje, se obrátili na architekty dnes velmi slavných jmen: Frank Gehry, Norman Foster, Richard Rogers, Álvaro Siza, Zaha Hadid či Renzo Piano.

Výstava byla otevřena v listopadu2013 v pražské Galerii Jaroslava Fragnera, její součástí tenkrát bylo mezinárodní sympozium na téma víno a architektura. Z Prahy putuje ihned do Vratislavi, potom objede Maďarsko,  Slovensko a některé  další státy Střední Evropy.

Více informací na: http://www.gjf.cz/zahranicni-vystavy/architektura-a-vino-ve-stredni-evrope/

Výstava se koná za podpory Českého centra Varšava.

V Galerii J.Fragnera v Praze proběhne ve stejné době  reciproční výstava vynikajícího architekta Heinricha Lauterbacha, vratislavského rodáka (1893-1973), autora mj. dvou funkcionalistických vil v Jablonci nad Nisou, které dodnes patří k tamějším nejdůležitějším realizacím postaveným ve 20. století. Připravilo ji vratislavské Muzeum architektury.

Více informací na:  http://www.gjf.cz/pripravujeme/heinrich-lauterbach/

 

Místo konání:
Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5
Datum:

Od: 6.2.2014 18:00
Do: 30.3.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala