Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.5.2011 18:00

Výstava „Kolekce MOCAKu”

Srdečně zveme na slavnostní vernisáž u příležitosti otevření nového muzea v Krakově. Výstava, kterou tvoří díla jak polských, tak zahraničních umělců, má dokumentovat ambici muzea stát se majitelem důležité a vážené kolekce umění posledních dvou dekád, jež chce prezentovat různorodost uměleckých názorů, materiálů a interpretací, typických pro moderní umění. Vernisáže se zúčastní také český zástupce umělců nejmladší generace, jehož práce budou na výstavě k vidění - Krištof Kintera.

Muzeum současného umění (Muzeum Sztuki Współczesnej - MOCAK) v Krakově je novým kulturním prostorem na mapě Polska. Budova muzea byla postavena na místě někdejší Schindlerovy továrny. Cílem MOCAKu je shromáždit mezinárodní kolekci uměleckých děl, pocházejících z posledních dvaceti let.

Příklady prací z kolekce nového muzea, které budete moci zhlédnout i při vernisáži:

  • AES+F – dva lightboxy ruské skupiny, patřící do cyklu Défilé. Díla představuji dvě těla – modely, ležící na neviditelném podiu. Jejich jakoby zkamenělá, vykloubená těla jsou oblečena do módních, elegantních šatů, které povívají ve větru, a tím vytvářejí představu pohybu, života.
  • Krištof KinteraAll My Bad Thoughts. Socha z polyuretanu představuje zadumanou postavu, která působí dojmem, že se postupně rozplývá. Dílo neobyčejným způsobem dokumentuje dynamiku depresivního stavu duše.
  • Maria Stangret – Nebe, peklo, ráj. Práce, jíž umělkyně stírá hranici mezi uměleckým dílem a realitou kolem něho. Nebe, peklo ráj – vzniklo jako inspirace dětské hry, jejíž vnitřní schéma dodržuje: skládá se ze tří pláten, které sestupují ze zdi na podlahu.

 

Více informací na: www.mocak.com.pl

 

Místo konání:
Kraków, MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie ul. Lipowa 4
Datum:

19.5.2011 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala