Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.2.2012 10:30 - 5.3.2012

Výstava „Spolu / proti sobě? Rok 1968 v Československu a Polsku“ ve 13. gymnáziu ve Varšavě

Letos 33. všeobecné dvojjazyčné gymnázium Mikuláše Koperníka ve Varšavě v rámci tradičního svátku svého patrona představí výstavu, kterou připravilo České centrum ve Varšavě spolu s Občanským sdružením PANT.

Putovní výstava českých historiků a středoškolských učitelů „Spolu / proti sobě? Rok 1968 v Československu a Polsku“ je určena žákům a studentům základních i středních škol, ale i široké veřejnosti. Má za cíl na prostoru významného, a ne tak dávného momentu v našich dějinách poskytnout mladé generaci možnost naučit se nahlížet na dějiny prostřednictvím historických zdrojů, a tím bojovat proti zavádějícím stereotypům.

Pozvání k účasti na vernisáži 20.02 v 10.30 hod. přijali členové občanského sdružení PANT Petr Pánek, Jiří Sovadina a Petr Šimíček (poslední dva také středoškolští učitelé historie), a, kteří představí modelovou ukázku moderní výuky historie pomocí výstavy a novou metodiku práce se studenty během ukázkové vyučovací hodiny dějepisu.

Putovní výstavu vytvořilo Občanské sdružení PANT z České republiky ve spolupráci s varšavským Instytutem Pamięci Narodowej a Českým centrem ve Varšavě. Obsahuje 10 panelů k událostem dramatického roku 1968 v ČSSR a PLR. Je vytvořena ve dvou jazykových mutacích a k oběma jsou připraveny pro žáky a studenty pracovní listy s otázkami a úkoly k textům, fotografiím, anekdotám a dalším pramenům, které budou na jednotlivých panelech publikovány.

Místo konání:

XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika, Warszawa, ul. Józefa Bema 76

Datum:

Od: 20.2.2012 10:30
Do: 5.3.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala